Житлова проблема – одна з найактуальніших, з якими у реальному дорослому житті стикаються діти-сироти, позбавлені батьківського піклування та особи з їх числа. Допомогти їм отримати житло – обов’язок закріплений державною програмою на законодавчому рівні в Украні. Розподіляється державна субвенція між конкретними дітьми в порядку черговості.

Цього року 9 жителів Золотоніської громади отримали можливість переїхати у нове помешкання. На початку грудня управління праці та соціального захисту населення повідомляло про 8 щасливчиків. На жаль, одного кандидата не вдалося знайти й кошти мали повернутися до державної казни.

– Згідно з процедурою ми надсилали листи на всі відомі адреси. Людина не з’явилася, – розповідає начальниця управління Тетяна Лукомська –  Потім звернулися до обласної комісії, щоб повернути ці кошти до бюджету, оскільки закінчується рік.  Проте, засідання вирішило, що  повертати їх не доцільно й розподілили гроші наступному в черзі. Ним виявився хлопчина із нашої громади. Він вже відкрив рахунок і очікує зарахування коштів.

Цікаво, що для оформлення картки й проведення всієї процедури отримання коштів 30-річний золотонісець повернувся із Польщі, де перебував на заробітках. Чоловік одружений, має 1,5 річну дитину, але не мав власного житла.

– 20 грудня стало відомо, що ще котрийсь із регіонів повернув кошти – не змогли розшукати кандидата. Гроші розподілили наступній дитині по черзі і нам знову пощастило – нею стала дівчина із Золотоноші, яка отримає 100% грошову компенсацію за житло. Вона вже відкрила рахунок, чекаємо на зарахування, –  підкреслила Тетяна Едуардівна.

Нагадаємо, право на компенсацію від держави на придбання власного помешкання мають діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування та особи з їх числа. Черговість серед претендентів на житло поділена на вікові групи: до 23 років, 23-35 і 35+. Діти, котрі потрапляють під критерії першої групи отримують 100% відшкодування, другій групі держава компенсує житло на умовах співфінансування 70/30, а тим, кому виповнилося 35 років – держава покриває 30% витрат.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).