7 липня заступник міського голови Олександр Флоренко від імені Золотоніської територіальної громади був запрошений до Піщанської громади взяти участь у відзначенні свята першого снопа – традиційний для українських земель стародавній обряд «Зажинки». Безпосередньо організатором обрядового дійства виступив директор СТОВ «АФ «Маяк» Олексій Васильченко. Також участь у заході взяли начальник директор Департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА Роман Косенко, начальник Золотоніської РВА Ірина Тернова та представники сусідніх громад.

 З історії. Традиційно в Центральній Україні жнива розпочинали за тиждень до свята Петра й Павла та обов’язково в «жіночий» день: середу, п’ятницю або суботу. Селяни виходили до лану святково вбрані, просили доброго врожаю.

Перед початком свята Роман Косенко вручив Олексію Васильченку запашний коровай на вишитому рушникові, спеченому із зерна минулого врожаю як символ добра, достатку, благополуччя та майбутніх високих врожаїв української землі.

Загалом сьогодні усі присутні стали свідками відтворення старовинного обряду: під супровід пісень жінки зрізали золоті колоски стиглої пшениці та зв’язали перший сніп — символ майбутнього врожаю, який вручили Олексію Миколайовичу.

Опісля обряду запрошені гості мали можливість ознайомитися з гігантськими тракторами та комбайнами агрофірми. Скажімо, відвідали своєрідний парк техніки.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).