Хрещення Господнє – це одне з найдавніших і шанованих свят християн і має безліч традицій, однією з яких є пірнання в ополонку. Згідно з народними традиціями і віруваннями церкви, вся вода 19 січня є святою і несе цілющі і омолоджуючі властивості. Однак, особливо корисним вважається купанням в ополонці, попередньо освяченій служителем церкви.

Не оминули традиції святкування Водохреща купанням у крижаній ополонці і жителі Золотоніської громади всіх поколінь, від мала до велика.

Так, у Коробівці віряни прошли Хресною ходою від церкви до річки, де відбулося освячення води, а охочі змогли зануритися в купель. Тут всіх присутніх пригощали смачним чаєм та медом.

В Кропивні опівдні біля ставка протоієрей Любомир освятив воду. Там теж була підготовлена купель для тих, хто мав бажання очиститись в святій воді.

 

Традицій дотрималися і в Благодатному. Освячення води та пірнання в ополонку відбулося біля місцевої водойми. А для тих, хто наважився взяти участь у хрещенських купаннях, були облаштовані намети з зручностями для перевдягання.

 

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).