10 березня 1861 року в Санкт-Петербурзі у віці 47-и років пішов з життя Тарас Григорович Шевченко, ідеолог та символ української національної ідеї. Ушанували пам’ять Кобзаря сьогодні заступники міського голови Олег Масло, Мар’яна Ніщенко, секретар міської ради Наталія Сьомак,  голова Золотоніської райдержадміністрації Дмитро Клименко, перший заступник голови Володимир Денисенко, голова районної ради Валерій Саранча, заступник районної ради Тетяна Гончаренко  та представники трудових колективів райдержадміністрації, міської ради.

  Творчість Шевченка стала новим етапом у розвитку естетичного мислення українського народу. Вона визначила на десятиліття вперед дальший поступ української літератури (не тільки поезії, а й прози і драматургії), прискорила український літературний процес. Шевченко підніс українську літературу до рівня найрозвиненіших літератур світу. Великий вплив мала творчість Шевченка і на літератури слов’янських народів (болгарського, чеського, польського та ін.), що був виразно помітним уже в другій половині XIX ст.  Шевченкова поезія стала етапом і в розвитку української літературної мови. Шевченко завершив процес її формування, розпочатий ще його попередниками (Котляревський, Квітка-Основ’яненко, поети-романтики та ін.), здійснивши її синтез з живою народною мовою і збагативши виражальні можливості українського художнього слова.

    Значення постаті Тараса Шевченка для українського народу переоцінити неможливо. Творчість українського генія – змістове підґрунтя для виховання національної свідомості та культурної ідентичності українців. Він був і навіки залишиться найголовнішою особистістю в становленні нашої держави.

Фото – пресслужба Золотоніської РДА

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).