6 квітня відбулися фінальні ігри Відкритого чемпіонату міста з волейболу на призи газети «Златокрай». Традиційно волейболістів гостинно уже кілька років поспіль приймає спортивний зал Золотоніської школи №3.

Про це повідомляє видання Золотоноша.City.

Цьогоріч газетний турнір зібрав любителів волейболу вже 11-ий раз. Вісім років поспіль Кубок і почесний титул чемпіонів виборювали спортсмени золотоніського «Статусу». У 2022 році через повномасштабне вторгнення росіян 9-ий турнір лишився незавершеним. Минулого року, попри мобілізацію і навантаження (бо доводилося працювати й за колегу, котрий одяг військову форму), заявку на турнір подало 5 команд.

У 2023-му впевнену перемогу у ювілейних змаганнях здобули волейболісти ВК «Гельмязів». Срібними призерами Чемпіонату став чорнобаївський «Альянс». На третій сходинці турнірної таблиці зупинилися спортсмени піщанського «Маяка».

«Статус» вперше опинився поза трійкою призерів.

Цьогоріч участь у волейбольних перегонах взяли 7 команд: «Статус» (м. Золотоноша), СК «Гельмязів-Крупське» (Гельмязівської ТГ), «Альянс» (с. Чорнобай), «Маяк» (Піщанська ТГ), «Благодатне» і «Кропивна» – (Золотоніська ТГ), та «Статус-Юніор» (м. Золотоноша).

До фіналу дійшли 4 команди – «Альянс», «Статус», «Маяк» та «Гельмязів-Крупське». Боротьба за бронзу розгорнулася між гельмязівсько-крупським симбіозом та піщанцями. Якщо у першому сеті «Гельмязів-Крупське» здобули швидку і впевнену перемогу, то в другому гра тривала понад нормованих 25 очок і була переведена на «більше-менше». Силою досвіду бронзу здобули вихованці Ігоря Хомута – СК «Гельмязів-Крупське».

Головна спортивна суперечка за Кубок розгорнулася між «Статусом» та «Альянсом». Золотоніська команда пройшла етап омолодження: поруч з батьком Олексієм Черкасом уже вправно володіє м’ячем його син-школяр Роман – одинадцятикласник СШ №1.

Волейбольний майданчик перетворився на справжнє поле протистояння, де кожна команда воліла тільки перемоги. «Статус» будь-що хотів повернути собі титул Чемпіона, а чорнобаївці прагнули здобути «золото», бо «срібло» мали торік. Треба віддати належне волейболістам обох команд, а також гельмязівцям, крупчанам і піщанцям – цьогоріч вони показали гру високого класу, ріст майстерності було видно неозброєним оком.

Тож, фортуна таки виявилася на боці золотонісців і «Статус» на чолі з Олександром Рудем вдев’яте став Чемпіоном. Сусіди другий рік поспіль опинилися за крок до найвищої сходинки п’єдесталу.

Народний депутат України і кандидат у майстри спорту з волейболу Віталій Войцехівський, котрий кілька сезонів грав у складі «Статусу», зауважив:

• – На спортивному майданчику переможець завжди лише один. Треба вперто йти до перемоги і достойно сприймати поразку. Вміти тримати удар. Робити висновки і нові спроби досягти бажаного.
  • – Ви відчули смак перемоги на волейбольному паркеті, тепер будемо робити все від нас залежне, аби наблизити головну мету усіх – Перемогу на полі бою, – додали представники газети.

Головний редактор «Златокраю» Алла Капля та один з організаторів турніру Наталія Комиш вручили медалі волейболістам та Кубок капітану переможців- Олександру Рудю.

Кращим гравцем турніру визнали Степана Семенка («Статус»), «Крашим нападаючим» Олега Хомута («Гельмязів-Крупське»), «Кращим блокуючим» став Ігор Дрига («Альянс»), «Кращим розігруючим» – Олександр Рудь («Статус»).

Незмінним суддею турніру протягом 11 років є вчитель фізичного виховання Володимир Тараненко.

Вірю, зовсім скоро настане рік, коли Чемпіонами стане дві команди – переможці 9-го і наступного 12-го турнірів.

Дякуємо усім гравцям-учасникам, завдяки яким живуть волейбольні традиції «Златокраю».