Відбулася щорічна педагогічна конференція освітян. У роботі заходу взяли участь міський голова Віталій Войцехівський та заступниця міського голови Мар’яна Ніщенко. На початку усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих воїнів. Далі освітянський загал у новій креативній формі привітали учні, вчителі та батьки гімназії ім. С.Скляренка.

Після того Віталій Войцехівський та начальниця відділу освіти Ольга Строкань вручили педагогам почесні нагороди. Міський голова привітав присутніх, наголосовши, що золотоніські освітяни – гордість міста. “Щиро бажаю, аби кожен ваш день був успішним та щасливим,” – наголосив Віталій Олександрович.

Ольга Строкань окреслила роботу освітньої галузі за останній рік. Посадовиця зазначила, що впродовж року педагоги міста плідно працювали. Активну участь брали у конкурсах міського, обласного та всеукраїнського рівнів. Завдячуючи високому професіоналізму педагогів, учні виявляють глибокі знання та досягають вагомих результатів в олімпіадах та різних конкурсах. За результатами міських предметних олімпіад на рівні області змагалися 46 учнів.  Вони вибороли 24 перемоги.

В умовах реформування загальної середньої освіти системна робота проводиться педагогами в школах нашого міста. На сьогодні основне завдання педагога –  давати якісні, міцні знання. У 2018-2019 н.р. ДПА у формі ЗНО 136 випускників складали з української мови і літератури, математики, історії України. Моніторинг результатів претендентів на медаль продемонстрував, що з 20 претендентів  13 підтвердили медалі. Найкращі результати у ЗОШ №5,6.  Середній  річний бал  з української мови 7,з  математики середній річний бал 7,76 а ЗНО – 6,9. Середній  річний бал з історії України – 7,2 ), ЗНО –7,4, минулого – 6,8.

 У нас 43 дитини, що мають статус дитина-сирота та позбавлена батьківського піклування. Усі отримують відповідні виплати, гарантовані державою, одяглися до школи. Відділом освіти проводиться робота щодо виплати державної допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, яким виповнилося 18 років. Безкоштовно утримуються у дошкільних закладах                             180 категорійних дітей. Згідно рішень міської ради здійснюється співфінансування (міський бюджет та батьки) проїзду учнів 1-4 класів у міському автотранспорті.

З 1 вересня буде організовано безкоштовне харчування для дітей пільгових категорій, зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, учні 1-4-х класів також будуть харчуватись безкоштовно. Гроші у місцевому бюджеті на дані витрати наявні.

 У нас сформована мережа груп продовженого дня, де перебувають учні початкової ланки, і батьки можуть не хвилюватися за них.

Всі ці виплати фінансуються з місцевого бюджету. На контролі перебуває харчування дітей, переміщених з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції та дітей, батьки яких були та є учасниками антитерористичної операції. Відповідно виділяються кошти з обласного бюджету та за рішенням сесії міської ради.

На оздоровлення дітей в освітянському бюджеті використано             224000 грн. на пришкільні табори,  що дало можливість оздоровити  400 категорійних дітей – 24, % від учнів 1-10 класів. Використано 48510 грн. для оздоровлення дітей у ТОВ «Журавлик – 2017».

Навчальні  заклади провели роботу по підготовці до нового навчального року. У 2019 році кошти на капітальні ремонти заплановано з  місцевого бюджету в сумі 4 047 473 грн.

У рамках проектів Нова українська школа,  впровадження інклюзивного навчання, оновлення комп’ютерної техніки, покращення послуг інтернету виділені субвенції з державного бюджету в сумі 790175грн. та спів фінансування з місцевого в сумі 286 471 грн. на придбання меблів, комп’ютерного обладнання, дидактичних матеріалів. На сьогодні закуплені комп’ютерна техніка, меблі для учнів 1-х класів, дидактичний матеріал.

На поточні ремонти з державного бюджету виділено 1 550 224 грн. Проведено поточний ремонт дахів  гімназії, ЗДО «Ромашка» та «Веселка». У ЗДО «Ромашка» проведено поточний ремонт підлоги у двох групах. У ЗДО «Сонечко» проведено поточний ремонт зливної каналізації, оновлено харчоблок, замінено електропроводку. У ЗОШ №3 проведено поточний ремонт бібліотеки, стелі та підлоги  у рекреації на ІІ поверсі. У ЗОШ №6 проведено поточний ремонт стелі їдальні  з влаштуванням витяжної системи. У гімназії відремонтовано гімнастичний зал.

 За кошти місцевого бюджету на стадіоні ДЮСШ проведено заміну штучного покриття футбольного поля та встановлено новий паркан, у ЗДО «Струмочок» проведено капітальний ремонт приміщення по заміні віконних блоків. Триває реконструкція даху ЗОШ №3.

 За рахунок коштів, які виділені згідно рішення  міської ради на кожного учня та вихованця, спонсорської допомоги навчальним закладам були придбані  будматеріали, сантехніка, вікна, двері та проведено косметичні  ремонти власними силами  класних та групових кімнат, зроблено ремонт туалетної кімнати для дівчаток на І поверсі ЗОШ №3, відремонтовано хореографічний  зал ЗОШ №3 та СШІТ № 2. У ЗОШ №5 відремонтували сходи до центрального входу у школу.

Виконання програми «Євровікно» зросло з 47,5 %  до  65 %. Всього замінено 1150 вікон. Залишилось замінити вікна у БДЮТ,   ЗОШ №6, ЗДО «Ромашка», «Веселка», «Ялинка», «Калинка». Всього 676 вікон. Фінансування галузі в частині виплати заробітної плати на сьогодні проводиться в повному обсязі. У 2019  році на заробітну плату педагогічних працівників міста виділена субвенція з державного бюджету у сумі 33 324 457 грн. З метою недопущення дефіциту заробітної плати місцева влада виділила  10 279 210  грн. Для виплати заробітної плати працівникам дошкільної галузі виділено 21 372 683 грн., позашкілля 4 249 681 грн. Вишукані кошти для підвищення на 10% заробітної плати педагогічним працівникам, які отримають підвищення з 1 вересня, згідно змін до Постанови №695. Жодного разу  у 2018-2019 році  не було порушено строки виплати заробітної плати.

 Далі начальниця відділу освіти надала слово вчительці СШІТ 2, Альоні Назаровій. Альона Михайлівна одна з перших у Золотоноші впроваджує у практику НУШ, у цьому році взяла участь у Всеукраїнській серпневій конференції. Вона поділилася з колегами рухом реформи та плланами на новий навчальний рік.

 

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).