2 квітня на весняну толоку з озеленення і прибирання Золотоноші дружною командою вийшли посадовці, депутати, керівники установ, підприємці, члени громадської організації «Спілка учасників АТО та волонтерів» на чолі з Лесею Шкурко, комунальники та небайдужі мешканці громади. Пише Золотоноша. Сіті.

Хоча прогнози синоптиків були невтішними через можливий дощ, від кинутого кличу ніхто й гадки не мав відмовлятися, бо чекали закуплені саджанці дерев. Та й дощова погода на вихідні тільки на руку молодим деревцям.

Суть суботника полягала саме у висадженні дерев, оскільки з прибиранням вулиць, доріг і тротуарів відмінно справляються комунальні служби. Як розповів заступник Золотоніського міського голови з комунальних питань Олександр Флоренко, бажання доєднатися до озеленення виявив і випадковий перехожий, житель Новодмитрівської громади.

− Оперативно, протягом кількох годин, ми висадили 160 саджанців липи, клена та ясена, − сказав посадовець. – Обирали саме ці види дерев, бо вони легко піддаються кронуванню, відновленню після санітарної обрізки, а липа ще й радуватиме своїми пахощами під час цвітіння. Закуповували 2-річні саджанці, щоби була більша ймовірність їхнього приживлення, бо синоптики прогнозують нам засушливий серпень.

Молоді деревця висадили на трьох локаціях: у парку культури і відпочинку ім. Шевченка, вздовж центральної вулиці біля військової частини та по обидва боки вулиці Шевченка у районі Свято-Успенського собору. Намагалися обрати ті місця для висадки, де були випиляні старі аварійні осокори.

Чималу територію біля стадіону «Колос» завзято прибирали працівники комунального підприємства «Міський водоканал» на чолі із Сергієм Кузнєцовим. Вони сокирами та бензопилами випилювали молоді пагони чагарників, що піднялися від повалених дерев. Збирали та вивозили гілля.

А напередодні, 1 квітня, міську толоку влаштували члени Молодіжного клубу журналістики на чолі з Оксаною Червяковою. Територію Меморіального парку біля районного Будинку культури, де дислокується їхній осередок, вони вибрали невипадково: саме вона найчастіше кидається їм в очі з вікон будівлі, саме тут вони найчастіше проводитимуть свої квести.

Тому молодіжна команда дружно взялася за мітли та граблі. Веселого настрою додав звукорежисер Сергій Камша, який організував музичний супровід толоки. Аби сил вистачило на довше, смаколиками молодь підтримав Благодійний фонд «Разом», чаєм та кавою − ТОВ «ФЕС УКР», солодкими напоями − депутат-підприємець Андрій Штанько.

Комунальне підприємство «Міськводоканал» підігнало семикубовий контейнер для збору сміття. «Юнаки і дівчата постаралися на славу» − так відгукувалися про молодіжний суботник перехожі.

Щойно золотонісці почистили лопати та помили руки, як на місто линув благодатний дощ. Він щедро зросив прибраний молоддю парк, вдосталь полив саджанці, даючи стовідсоткову гарантію їм на життя.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).