Молодіжні обміни – це надзвичайна можливість! Їх організовують громадські організації у партнерстві з європейськими партнерами і тому всі витрати, пов’язані з проїздом, проживанням та харчуванням учасників покриваються програмою, а отже для молоді з маленьких міст та ОТГ це гарний шанс набути нового досвіду та навичок, познайомитися з однолітками з інших країн.  Цього року 2 представників Молодіжного клубу журналістики за сприяння служби у справах дітей молоді та спорту стали учасниками подібних програм.

8-12 травня Анатолій Сидоренко – учень СШІТ № 2 взяв участь у міжнародному проекті Active Youth Trips та відвідав з навчальним візитом Польщу. Учаснкики дізнавалися як працюють з молоддю у Польщі, а також відвідували Ягеллонський університет, Вищу школу банківської справи у Вроцлаві.

Також на учасників чекали зустріч у організації U-work, розмова зі стажерами Європарламенту (Брюссель), візит до Фундації українців у Вроцлаві, відвідини молодіжного центру в Кракові, тренінги від волонтерки Корпусу миру Katherine Fitch, квести містами, а ще безліч цікавих ігор та інтерактивів.

Організаторами молодіжного обміну виступив Львівський обласний молодіжний ресурсний центр

6-14 червня молодіжний мер Артем Верчик – студент коледжу ветеринарної медицини відвідав м. Поронін у Польщі у рамках молодіжного проекту, організованого ГО «Простір ідей» (м. Кременчук). Темою обміну було формування у молоді знань про культуру демократії та активної громадської діяльності, для молоді організовували зустрічі з місцевими молодіжними радами.

Ось як описав після повернення з Польщі свій досвід Артем:

«На тиждень ми стали однією величезною та дружньою сім‘єю, пережили разом воркшопи, на яких ми обговорювали важливвість виборів та голосування, та неймовірніі поїздки до Кракова та Закопаного, де проходили CityGame та проводили міні-мітинг, щоб донести думку до людей, що голос кожного виборця важливий.

У перші  дні ми з польськими учасниками обміну створили певний мовний мікс з української, російської, польської, англійської мов.

Найбліше в цьому обміні мені сподобалося спілкування з польською молоддю. Останні дні давалися тяжко, ми розуміли,  що у нас залишилося мало часу, а ще скільки всього хотілося зробити разом. Я з радістю згадую цей початок літа та всіх людей які створювали неймовірну атмосферу. Це величезний досвід, який я ніколи не забуду».

Зараз для молоді стає все більше можливостей, потрібно лише активно долучатися до місцевих ініціатив, включатися у молодіжний та волонтерський рух, стежити за анонсами молодіжних проектів на сайті Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).