На Золотоніщині розпочалися святкування 30-річчя Незалежності країни

Оновлена районна Дошка пошани, обрядове дійство «Обжинки» та виступ народного артиста України Анатолія Гнатюка – таким був перший день золотоніського святкового марафону до 30-річчя Незалежності. Про деталі розповідає видання Золотоноша.City.

У рамках відзначення 30-річчя Незалежності України у Золотоноші, 20 серпня відбулося відкриття «Дошки пошани». Захід зібрав представників органів влади, місцевого самоврядування та громад Золотоніського району. Як було відзначено у ході урочистостей, і нині Дошки пошани не втратили своєї актуальності, адже саме завдяки такому способу можна вшанувати людей праці у різних сферах і поставити їх за взірець для інших.

Цьогоріч прикрашають щит 15 портретів заслужених людей Золотонішини, а також гідне місце займають світлини 9 колективів. Серед відзначених – сімейна лікарка Бубнівсько-Слобідської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Інна Дубовікова та колектив амбулаторії с. Домантове на чолі з завідувачкою Ольгою Чистопалюк міського центру первинної медико-санітарної допомоги Золотоніської міської ради.

На стадіоні «Колос» відбулося «Свято Врожаю», що розпочало цикл святкових заходів з нагоди 30-річчя Незалежності України у Золотоніській громаді.

Жнивна кампанія-2021 добігла кінця. Аграрії підбивають підсумки урожайного року та радіють здобуткам.

Масштабним святом врожаю завершили збирання ранніх зернових і на Золотоніщині. У черкаський коровай хлібороби Златокраю додали понад мільйон тонн зерна.

У Золотоноші на стадіоні зібралося люду з усього району, куди ввійшла Драбівщина і Чорнобаївщина, аби вшанувати хліб нового врожаю та подякувати трударям, які в таких непростих умовах його зростили. Всюди можна було бачити людей у національному вбранні з піснями та гарним настроєм.

Почесними гостями на святі були: голова Черкаської ОДА Олександр Скічко, народний депутат України Олег Арсенюк, керівники району – Ірина Тернова, Борис Євмина, Золотоніський міський голова Віталій Войцехівський.

Вітаючи золотонісців, гості відмічали, що нині аграрії – це робочі місця, сучасні технології, податки до територіальних громад. Одним із головним аспектів розвитку району є саме аграрний сектор. Цього року погодні умови дозволили мати кращу врожайність за попередній. Середня врожайність зернових по району склала 60 ц/га. Серед лідерів, де найкраще вродило – ПСП «Плешкані», СТОВ «Агрофірма «Маяк», «Чапаєвське», «Нива». Аграрії перейшли мільйонний рубіж і намолотили 1 млн 860 тисяч тонн зерна.

Відзнаки за вагомі професійні здобутки, багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у державне будівництво та з нагоди 30-річчя Незалежності України отримали кращі із кращих. Серед них був і представник Золотоніської громади – директор СТОВ «Чапаєвське» Анатолій Марченко. Високі нагороди, пам’ятну медаль на честь ювілею Незалежності України вручили мешканцям нашої громади: Віктору Скидану, Тамарі Крупці, Олені Вертипорох, Володимиру Побиванцю.

Голова Золотоніської громади Віталій Войцехівський звертаючись до учасників свята відмітив:

– Дуже приємно, що після перерви, пов’язаної з локдауном, відновлюються традиційні святкування і вдвічі приємніше, що традиція святкувати «Обжинки» у Золотоноші зберігається. Наш край – не лише родючі землі і високі врожаї, а в першу чергу, край чудових працьовитих людей. Я хочу привітати всіх зі святом, побажати здоров’я, миру, благополуччя і нехай наші врожаї щороку будуть рекордними, – наголосив Віталій Олександрович.

Вітаючи з прийдешнім, найголовнішим для кожного українця святом – Днем Незалежності, він побажав, щоб кожен був незалежним в усьому і запросив відсвяткувати цей визначний день разом у парку культури і відпочинку імені Т. Г. Шевченка, де відбудеться чудовий концерт і шоу-програма.

Віталій Войцехівський привітав матір шести дітей Оксану Бицюк, із села Деньги з присвоєнням звання «Мати-героїня».

На святі презентували свої здобутки майстри декоративно-ужиткового мистецтва, а також господарства Золотоніщини. Смачною кашею з польової кухні пригощали службовці військової частини, що дислокується у Золотоноші.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).