Традиційний ажіотаж, квитки на вагу золота та представники усіх куточків Золотоноші: з таким антуражем минулої п’ятниці розпочалась третя велика серія найпопулярнішого місцевого гумористичного шоу. Ліга Сміху, що, окрім розважальної складової, має й важливу благодійну місію, цього року зібрала в своєму складі 11 команд, майже 100 учасників та 5 тренерів.

Формат, у порівнянні з минулим сезоном, не змінився. Той самий відбірковий етап у вигляді вибору тренерів для подальших виступів, два чвертьфінали, півфінал та заключне фінальне шоу наприкінці весни. Супроводжуватимуть свої колективи, як і торік, відомий в місті лікар та колишній учасник КВК Владислав Гаркавий, приватний підприємець та волонтер Оксана Міхновська, а також екс-педагог і посадовець, а нині фахівець у сфері політики Наталія Джура. В статусі новачків за суддівським столом з’явилися дитяча письменниця та вихователь дитсадочку “Струмочок” Наталія Бонь і один з керівників місцевого інтернет-провайдера Віктор Музиченко.

До когорти наставників, на подив усіх, вже під час відбору додався ще один. Про цю умову оголосив незмінний ведучий Євген Гонза на початку, пояснивши, що на п’ять тренерів стартує 11 команд, тому одна лишається “зайвою”. В якості цікавого експерименту будь-кому з глядачів було запропоновано ризикнути та висловити готовність взяти під опіку той колектив, який не обере жоден із суддів. На цей непростий крок наважилась підприємець та психолог Людмила Слюсар.

Розпочинала вечір поза конкурсом збірна двох попередніх переможців шоу – освітяни з команд “Активія” та “На лабутенах”, котрі зі своїм тренером Віталієм Войцехівським пригадали усі яскраві моменти минулих виступів, багато з яких стали справжнім збірником місцевих крилатих фраз.

Команди-учасники ж почали новий творчий рік доволі насичено та яскраво. Нові імена, видозмінені склади, свіжі та нестандартні рішення (часом навіть занадто нестандартні) – все це розвіяло будь-які сумніви щодо можливого деякого падіння рівня Ліги після потужного попереднього сезону.

Активну “трансферну кампанію” розгорнув цієї осені капітан “Слуг народу” Олександр Флоренко, зумівши потужно підсилити склад команди. Відтепер колектив доповнять минулорічний чемпіон Олександр Пузєєв (капітан “Активії”), а також екс-тренер Геннадій Перехрест. Виступи обох глядач пам’ятає більш ніж прекрасно. Тепер їхні таланти працюватимуть вже на цю команду. Крім того, залучили “Слуги” і декількох дівчат із команди “Три Z”, котра минулого року представляла харчову промисловість міста. Під час виступу, до речі, цей колектив за сценарієм ще й отримав нову назву. Називатимуться вони віднині “Все красиво”, маючи свій музичний девіз у вигляді однойменної пісні гурту “Антитіла”. Тренуватиме “красивих” Владислав Гаркавий.

Доволі несподівано, але цілком на рівні дебютував колектив заводу “MacCoffee”, відрядивши і свою збірну на третій сезон. Харчовики під керівництвом Олександра Капленкова хоч і виступали в ролі дебютантів цієї сцени, проте видалися командою напрочуд перспективною. Запам’яталися і жартівливою самоіронією, тонко обігравши відому в народі байку про жолуді та каштани в розчинній каві, знявши ролик про пункт приймання цих “продуктів” на прохідній заводу. Ними опікуватиметься ще один дебютант шоу – Віктор Музиченко.

Абсолютно новий формат презентували учасники команди “Без назви”, утвореної журналісткою Мариною Білецькою в більшості своїй з екс-учасників “Каламбуру” (міськвиконком). Посадовці відзняли справжнє жартівливе німе кіно про те, як набирали склад та “билися” над назвою. Кінематографією надалі займатиметься  з ними Владислав Гаркавий.

Друга несподіванка, яку аудиторія не зовсім сприйняла – проект “Віртуальний депутат”, що передбачав відсутність будь-яких учасників на сцені. Із глядачем протягом виступу спілкувався невідомий голос в темряві. Що буде в чвертьфіналі, прогнозувати справді складно, адже саме ця команда матиме згаданого раніше тренера із числа добровольців – Людмилу Слюсар.

“Зважені та щасливі”. Потужний приклад самоіронії презентували депутати та посадовці на чолі з Наталією Сьомак. Знайшли тут свій простір і колишні учасники “Слуг народу” – Наталія ЗеленськаТетяна Орленко і Тетяна Лукомська, а також екс-капітан “Шалених матусь” Мар’яна Ніщенко. Головна родзинка команди – різна вагова категорія учасників, які умовно поділені на “зважених” та “щасливих”, про що яскраво свідчать написи на футболках. З цим творчим жіночим колективом (за виключенням, звісно, Олега Масла та Сергія Візерського) намагатиметься впоратись Віктор Музиченко. Його обрали із одразу чотирьох тренерів, котрі встали зі своїх місць.

Дебютанти, що вже багатьма вважаються одними з фаворитів сезону – команда вчителів Золотоніської гімназії на чолі з Вікторією Котко. Проходячи повз Лігу протягом останніх років, колектив навчального закладу зумів ефектно “вистрілити”. Тренер педагогів – Оксана Міхновська.

На тому ж цікавому минулорічному рівні виступив і “Санітарний батальйон”, складений із працівників “Міського Водоканалу”. Вони виклали свою версію шоу “Золотоноша має талант”, де публіку вже традиційно здивували капітан команди Сергій Кузнєцов із жартівливою піснею про чиновницьку долю, а також справжня комунальна діва Тетяна Костенецька.

Не оминув своєю увагою Лігу сміху і зенітний ракетний полк. “Контрольний постріл” продовжує виступати і цього року, щоправда в зовсім оновленому складі: такий дрібний нюанс строкової служби. Воїни знайомитимуться із золотоніською сценою в компанії з місцевим діячем культури Олександром Кузнєцовим. Таланти “Санітарного батальйону” та військових  доповнюватиме відтепер творча Наталія Бонь.

Команда студентів Технікуму ветеринарної медицини “Extreme” віднедавна має статус збірної золотоніської молоді, суттєво оновивши та розширивши свій склад. Продемонстрували незмінні учасники обласного КВК і доволі пристойний номер. Вони вже втретє поспіль крокуватимуть далі в компанії свого незмінного наставника Оксани Міхновської.

Останні дві команди за їхню безпосередність та простоту обрала Наталія Джура. За її словами, саме такі колективи вона й шукала, тягнувши до останнього із вибором. Мова ж йде про “Газову атаку” – збірну районного “Укртансгазу” під проводом відомої волонтерки Лесі Шкурко, а також про жінок-педагогів першої школи “Блік” за капітанства Тетяни Андрейко.

Чвертьфінали Ліги сміху після жеребкування відбудуться 15 та 22 грудня, а 24 листопада міський Будинок культури прийме на своїй сцені так званий Осінній кубок Ліги сміху, що збере в своїй програмі і нині діючі, і колишні  колективи.

Головну ж стратегічну місію гумористичне шоу продовжує виконувати справно. Зусиллями золотонісців цього вечора було зібрано понад 20 тисяч гривень для допомоги у лікуванням юним містянам Карині Олефір і Владу Придибайлу, котрі нещодавно потрапили в ДТП на пішохідному переході.

Відео: Володимир КісановЮрій Кравченко

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).