Впродовж трьох днів – із 13 до 15 листопада – у Лейпцигу відбулась шоста німецько-українська Конференція муніципальних партнерств. Мета заходу — зміцнити мережу наших муніципальних партнерств, показати можливості для дій та співпраці між українськими, німецькими та іншими європейськими громадами-партнерами під час війни, а також продемонструвати знак солідарності з українськими муніципалітетами та регіонами. До роботи зібрання долучилися понад 600 міських голів і представників місцевого самоврядування України та Німеччини, комунальних і громадських організацій.

Золотоніську громаду представляли секретар Золотонської міської ради Наталія Сьомак та депутат міської ради, начальник відділу прогнозування та розвитку громади Вікторія Остроглазова.

На конференції з потужними промовами виступили Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр та Президент України Володимир Зеленський (онлайн), міністерка економічного співробітництва і розвитку Німеччини Свенья Шульце, а також Надзвичайний і Повноважний Посол України в Німеччині Олексій Макеєв.

Під час заходу налагоджено зв’язки з представниками інших муніципалітетів Німеччини і досягнуто попередньої згоди щодо подальшої співпраці в напрямку комунальної сфери та розвитку молодіжного руху в громаді.

Окрім того, представники Золотоноші взяли участь у фахових дискусіях щодо найкращих практик співробітництва між громадами й містами у Європі, зокрема у сфері водопостачання й водовідведення, енергоефективності, міського розвитку й відбудови.

Конференція муніципальних партнерств проводилася організацією Engagement Global, за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку у співпраці з приймаючим містом Лейпциг, Асоціацією міст України, Асоціацією міст Німеччини, Конгресом місцевих і регіональних влад Німеччини, Німецьким союзом міст і громад та Радою європейських муніципалітетів й регіонів.

Довідково
Мережа німецько-українських муніципальних партнерств існує з 2014 року і значно збільшилася з початку російської широкомасштабної війни проти України в лютому 2022 року. Наразі вона налічує понад 180 партнерств, до яких входить Золотоніська громада з німецькими містами-партнерами Штольберг і Плауен.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).