У Золотоніському центрі надання соціальних послуг є відділення соціальної допомоги вдома, в якому працює 35 робітників. Вони надають послугу «Догляд вдома» – що зобов’язувало працівників виконувати великі господарчі роботи – білити хату, обробляти земельні наділи, робити генеральне прибирання та ін. У лютому 2021 року сесією міської ради  було прийнято рішення, згідно з яким жителі громади отримують цю послугу безкоштовно незалежно від доходу.

У листопаді 2021 року внесли зміни в державний стандарт послуги й розділили її. Наразі є «Догляд вдома», в яку входить догляд за самою людиною: купання, зміна памперсів, готування їжі, контроль емоційного й психологічного стану підопічних, прогулянки на свіжому повітрі, оплата комунальних послуг та ін.. Сюди ж долучається безкоштовна допомога в обробітку присадибної ділянки в межах 2 соток. І окремо відділили обробіток присадибної ділянки й великі господарчі роботи. Тепер скористатися останньою послугою на безкоштовній основі зможуть лише люди, дохід яких не перевищує двох прожиткових мінімумів. Для решти діє диференційована або ж повна оплата.

– З початком весни наші підопічні мають заповнити декларацію з якої спеціалісти визначать хто зможе користуватися послугою безкоштовно, –  уточнила директор центру Людмила Неліна. – Наразі держава більше націлює соцробітників на створення затишку саме для тих, кого ми опікуємо, щоб вони мали достойну й комфортну старість.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).