Спорт є важливим елементом розвитку громади, адже він сприяє не лише фізичному здоров’ю мешканців, а й формує командний дух, дисципліну та прагнення до самовдосконалення. Саме тому питання його популяризації та розвитку залишається актуальним. Одним із ключових заходів у цьому напрямку стало засідання спортінструкторів, яке відбулося 2 квітня у сесійній залі міської ради.

Про його деталі розповідає видання Золотоноша.City.

Посаду спортінструктора у нашій громаді ввели порівняно нещодавно – 2023 року. У Деньгах спортом на селі завідує Ілона Крикун – активно займається місцевою футбольною командою «Гранекс», проводить заняття з інших видів спорту, зокрема у селі працює шахово-шашковий клуб. У Крупському – Ігор Хомут. Він опікується дітьми, що грають в теніс, більярд, дартс, волейбол, шахи. У Коробівці — Василь Поліщук. Він розвиває футбольний напрямок, хоча для повноцінної команди гравців і не вистачає, акцентує увагу на виховуванні нового покоління, щоб у майбутньому вони гордо могли виступити на будь-яких змаганнях. У Кропивні – молодий фахівець Артем Бесараб. Кропивняни активно долучаються до волейболу, турнірів із шашок,  настільного тенісу та волейболу. У Благодатному – Костянтин Мінненгалімов. Благодатнівці мають хороший вибір спортивних активностей, та найбільш популярними напрямками є футбол і волейбол.

Хтось із спортінструкторів має за плечима понад 20 років досвіду у спортивному секторі, інші ж – вчорашні чи й нинішні студенти. Однак у цій професії головне не кількість років, а справжній азарт, бажання змін і прагнення розвивати спортивну культуру громади.

А спорт у громаді зазнав значних змін за останні роки. Пандемія COVID-19, а згодом і війна суттєво вплинули на зацікавленість молоді до занять спортом. Фактично, утворився розрив ледь не у п’ять років. Це означає, що ті школярі, які активно займалися спортом, зараз уже стали студентами, а їхні молодші товариші вчасно не отримали достатньої мотивації та підтримки для продовження традиції спортивної активності.

На засіданні спортінструктори обговорили можливі шляхи популяризації спорту серед молоді. Основними напрямами стали:

  • проведення масових спортивних заходів та змагань (наприклад, футбол у селі  – це свято, фактично ніщо цього не змінить);
  • залучення молоді через соціальні мережі та освітні програми;
  • співпраця зі школами для активної участі дітей у спортивному житті громади;
  • оновлення спортивної інфраструктури та забезпечення якісним інвентарем.

Окрім популяризації спорту через масові заходи та співпрацю зі школами, спортінструктори зосереджуються і на організації спортивних гуртків та секцій для дітей і дорослих, працюють з ветеранами та людьми похилого віку, інформують про правильне харчування та здоровий спосіб життя. Спортінструктори громади мають на меті не лише відновити втрачені позиції, а й вивести місцевий спорт на якісно новий рівень. Їхня енергія та відданість справі дають надію на позитивні зміни у спортивному житті громади!

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).