29 серпня відбулася традиційна серпнева конференція освітян міста. Серед поважних гостей на зібрання завітали міський голова Віталій Войцехівський, меценат Людмила Русаліна

З підсумками роботи педагогічних колективів міста у звітній доповіді присутніх ознайомила начальник відділу освіти Ольга Строкань. За її словами 2018 рік – рік початку реформи Нової української школи.  За прогнозованими показниками учнівський контингент  у 2018-2019 н.р. становитиме 2800 учнів (у санаторній школі навчатиметься 266 дітей, у спеціальній – 83). Передбачаємо, що наповнюваність у початковій ланці складатиме 26,3 (у минулому році була 25,3); загальна наповнюваність  – 23,9 (відповідно у минулому році – 24.4.          У місті забезпечує якісну освіту потужний педагогічний колектив, який нараховує 496 педагогічних працівників. Ольга Миколаївна зазначила, що цього року учні шкіл посіли третє загальнокомандне місце серед міст області за перемогами у предметних олімпіадах та конкурсі-захисті МАН. Саме тому міська влада незабаром традиційно відзначить учнів-переможців та їх наставників грошовими преміями.

У 2017-2018 н.р  у СШІТ №2 та гімназії ім. С.Д.Скляренка розпочав роботу Всеукраїнський експеримент щодо впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти у рамках реформи «Нова українська школа».  З 1 вересня  2018 року всі першокласники навчатимуться за новим Державним стандартом початкової освіти, який покликаний змінити сутність української освіти. У всіх навчальних закладах створюється ефективне безпечне освітнє середовище для першокласників: комп’ютеризовано робоче місце вчителя,  виготовляються мобільні меблі, будуть придбані сучасні  навчально-дидактичні посібники і матеріали.  Сприяє реалізації освітянських завдань ком’ютеризація та інформатизація навчального процесу. Всі навчальні заклади міста комп’ютеризовані (в тому числі і дошкільні). Придбано НКК в СШ №2,   ЗОШ № 3, №5, СШ №1 отримали інтерактивні дошки та ноутбуки. На виконання обласної програми природничо-математичної освіти в СШІТ №2 та гімназії обладнано лабораторіями Енштейна СТЕМ-кабінети фізики, хімії, біології.  На сьогоднішній день навчальні заклади освіти мають 520 одиниць комп’ютерної техніки.

Начальник відділу освіти також повідомила, що з 1 вересня буде організовано безкоштовне харчування для дітей пільгових категорій, зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, учні 1-4-х класів також будуть харчуватись безкоштовно. Гроші у місцевому бюджеті на дані витрати наявні. Заборгованості по виплаті заробітних плат педпрацівникам також немає.

Серед виступаючих на конференції – головний лікар первинної медико-санітарної допомоги Віра Антонова, начальник служби у справах дітей, молоді і спорту Ніна Засенко, юрист Центру безоплатної правової допомоги Тетяна Жалобна.

Креативні школярики СШІТ №2 привітали потужну освітянську команду з початком нового навчального року – року змін і реформ.

Меценат Людмила Русаліна вручила сертифікат на встановлення відеонагляду директору спеціалізованої школи №1 Віктор Горошочок.

 

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).