Ситуація із сміттям на Черкащині така ж критична, як і по всій Україні. Аби вирішити її, в області розробляють чіткий план дій. Йдеться про «Регіональний план управління відходами області до 2030 року». Документ запропонують на розгляд обласних депутатів уже на найближчій сесії. Про це заявив очільник ОДА Сергій Сергійчук під час візиту на Золотоніський полігон.

Він додав, що План передбачає 4 зони – кластери. В тому числі і Золотоніський. На тутешньому полігоні, який експлуатується вже 65 років, зберігається майже 8 гектарів сміття.

– Щорічно в області утворюється близько 300 тисяч тонн твердих побутових відходів, – пояснює голова ОДА. – Це все лежить на 21 полігоні та 456 сміттєзвалищах. Полігони переповнені, що завдає шкоди людям і довкіллю. Необхідно впроваджувати роздільне сміття та будувати підприємства із переробки відходів. На Черкащині немає жодного сміттєпереробного заводу. Хочемо змінити цю ситуацію. Що нам дає Регіональний план? Він дасть гарантії та стимули для залучення інвестицій у сферу переробки відходів. Реалізація Регіонального плану збільшить обсяги утилізації відходів до 70%.

Ухвалення та упровадження Регіонального плану, за його словами, – перший, але необхідний крок на шляху до будівництва заводу. Він дозволить запровадити комплексний підхід до вирішення питань із відходами з урахуванням фінансової спроможності громад, тарифної політики та логістики.

–  Спільно із міською та районною владою Золотоніщини, профільним департаментом наступного тижня проведемо нараду, на яку плануємо запросити й іноземних партнерів, – підсумував Сергій Сергійчук. – Переконаний, що Черкащина стане одним із небагатьох регіонів, де збудуємо сміттєпереробний завод.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).