Як відомо, саме голови квартальних комітетів, старші будинків, очільники ОСББ та ЖБК – це ті, хто здатні зорганізувати окремі групи людей: чи то мешканців цілого кварталу, чи то однієї вулиці, чи навіть одного будинку. Вони щодня стикаються зі злободенними викликами, які несе війна: мобілізація, поховання полеглих захисників, допомога ветеранам війни та родинам захисників.

26 травня у сесійній залі відбулася зустріч голів квартальних комітетів із представниками місцевої влади. Про цю подію розповідає видання Золотоноша.City.

Участь в конструктивному діалозі з ініціативними золотонісцями взяли секретар міської ради Наталія Сьомак, заступник міського голови Олександр Флоренко, очільниця відділу звʼязків з громадою Лариса Головань, начальник відділу муніципальної інспекції УЖКГ Максим Антипович, керівниця ЦНАПу Ірина Коцар. Захід відбувся за участі народного депутата України Віталія Войцехівського.

На зустрічі у кожного була можливість поставити ряд питань, що турбують золотонісців на локальному рівні, а також поцікавитись темами порядку денного всієї країни.

Чи є гроші на ремонт доріг?

Кошти виділяються незначними траншами, ремонт відбувається залежно від черговості. Наразі немає капітальних ремонтів, лише ямкові роботи. Представники місцевого самоврядування зауважили, що громада опікується не лише дорогами міста, але й сільських населених пунктів.

Обмежувальні знаки на перехрестях: чи можна встановити додаткові?

На кварталі №16 останнім часом трапилось вже 6 дорожньо-транспортних пригод. Місцеві мешканці хотіли б поставити обмежувальний знак. Проте подібний захід навряд чи зменшить кількість ДТП. Основна причина аварій – низький рівень свідомості водіїв. На жаль, жоден знак чи то камера того не змінить. Ситуацію пообіцяли проаналізувати детальніше, зокрема визначити головні та другорядні дороги, і вже базуючись на зібраній інформації, продумувати наступні кроки.

Зарослі на болотах: чи можна зарадити?

Поросль дерев та інші чагарники поступово спилюють, проте наразі немає ні достатньої кількості працівників, ні техніки, ні коштів на паливно-мастильні матеріали. Тому доводиться в першу чергу звертати увагу на аварійні дерева, ті, що заважають руху транспорту тощо.

Поступово присутні зауважили, які дерева є проблемними на їхніх кварталах. Усі локації взяті до відома й до роботи.

Калюжі біля дитячої лікарні та на вулиці Баха біля місць паркування: що робити?

Проблемні питання благоустрою відомі, частково вирішуються. Проте багато що потребує значних коштів. Ями підсипаються сумішшю, інші пошкодження також фіксуються. Поступово рішення їм буде знайдено.

Чи правда, що за банери на Алеї Слави необхідно платити?

Ні. Родини загиблих не платять жодних коштів за банери. Більше того, на поховання виділяють 20 тисяч гривень, компенсація за встановлення памʼятників – 30 тисяч гривень. Тож поширювана інформація – не більше ніж чутки.

Чи змінювався порядок прописки?

За словами Ірини Анатоліївни, з 2016 року процедура майже не змінювалася. Проте Наталія Олексіївна зауважила, все більше увага приділяється не юридичному місцю проживання, а фактичному. Голови квартальних комітетів не можуть дати довідку про прописку, це прерогатива ЦНАПу, на місці можна зазначити лише факт проживання.

Прописка у нових паспортах у форматі Id-картки не вказується, проте до нього додається витяг із зазначенням цієї інформації.

Будинкові книжки наразі теж неактуальні, а дані про прописаних у квартирі/будинку може затребувати у ЦНАПу лише власник.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).