Нещодавно обласні ЗМІ оприлюднили фото черкаських кладовищ, зауваживши, що  цвинтарі перетворилися на смітники. Штучні квіти, сміття, пакети  та гілки зустрічали усіх, хто йшов пом’янути своїх рідних. Яка ж ситуація на золотоніських цвинтарях, поцікавилися у містян.

Валентина Чиж, мешканка вулиці Колгоспної:

Чекаю поминальних днів з острахом: купи сміття, пакети, одноразовий посуд: усе літає по кладовищу і, звісно, потрапляє у мій двір, що розташований за кілька метрів від цвинтаря. Цього року – порядок, чесно кажучи, здивував. Напередодні комунальні служби спрацювали. По-перше, вони прибрали минулорічні чагарники, гілки – усе вивезли. По-друге, портальний сміттєвоз приїздив на нашу вулицю двічі на день, аби прибрати сміття з помаранчевих баків, які розташовані по обидва боки від цвинтаря.

Ірина Хоменко, учитель:

Мої рідні поховані на основному кладовищіі, на Новому. У п’ятницю, коли ми готувалися до поминальних днів, водоканал працював допізна: вивозили сміття. На могилки ми прийшли у понеділок, сміттєзвалищ не було, хоча деякі мешканці, все ж таки, спромоглися кинути пару пустих пляшок та старі штучні квіти у рів, що поряд з кладовищем. Порадувала і робота поліції. Вони не дозволяли заїжджати машинами на територію кладовища, автомобілі лишали за огорожею, щоб не здіймати пил біля могил.

Надія Костюк, пенсіонерка:

Наш рід похований на Струнківському кладовищі. Раділа, що у поминальні дні пустили автобуси до цвинтарів – це зручно, завдяки пресі ми знали, коли священники будуть служити поминальні панехиди, тому пішли на гробки у неділю. Не побачила я там сміття, ні гілок, ні сміттєвих пакетів. Все дуже цивілізовано. Та й люди цього року поминали смиренно, не було молодиків напідпитку. А от штучних квітів – ціле кладовище, а вони ж шкодять і нашому здоров’ю, і екології….

Оксана Загребельна,  працівник соціальної сфери:

Наша родина на поминальні дні ходить на Старий цвинтар (вул. Монастирська). Не було там проблем зі сміттям та й баки біля кладовища – напівпусті, мабуть, напередодні вивозили.  Деякі мешканці не зовсім пристойно себе поводили- це була єдина проблема, однак наряди поліції їх без зайвого галасу змогли угамувати.

Нагадаємо, що церква рекомендує у поминальні дні посилено молитися за покійних. Якщо немає змоги піти на цвинтар, можна дати милостиню бідним, хворим чи нужденним людям. Не рекомендують священослужителі приносити на могилки мертві (штучні) квіти.  Їсти та розпивати спиртні напої на цвинтарі суворо забороняється.

 

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).