З нового року збільшився мінімальний розмір пенсій для осіб, які досягли 65 років і мають тривалий страховий стаж.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» передбачено зростання мінімальної заробітної плати у 2020 р. до рівня 4723 грн. У зв’язку з цим, з 1 січня 2020 р. буде перераховано мінімальний розмір пенсійних виплат для непрацюючих пенсіонерів, які досягли віку 65 років та мають страховий стаж не менше 30 років для жінок та 35 років для чоловіків.

Як наслідок, мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений для зазначеної вище категорії осіб в розмірі 40 % нової величини мінімальної заробітної плати, з 1 січня 2020 р. збільшився до 1889,20 грн.

Перерахунок пенсій здійснюватиметься автоматизованим способом за матеріалами пенсійних справ.

Для працюючих пенсіонерів перерахунок пенсій з використанням нового показника мінімальної заробітної плати здійснюється після звільнення з роботи або припинення ними підприємницької діяльності.

Пенсіонерам, які досягнуть 65-річного віку в 2020 р., такі перерахунки проводитимуться з дня досягнення відповідного віку за наявністю у них необхідного страхового стажу.

Що стосується мешканців Золотоніщини, то в результаті проведеного перерахунку у зв’язку з ростом мінімальної заробітної плати пенсії перераховано 4852 пенсіонерам,  середня сума підвищення склала до 100 гривень.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).