Надзвичайна стійкість та адаптивність, глибоке розуміння цінності життя, рання зрілість, високий рівень емпатії та співчуття, справжній природній патріотизм. Вони – носії змін, вони будуватимуть нову Україну, вони здатні долати перешкоди, вони обізнані, відкриті й талановиті! Останній дзвоник у Золотоніській громаді!
Щороку в українських школах переосмислюють формат свята. Такі виклики сучасності, такі ментальні потреби нині актуальні для сучасної молоді. Нинішній Останній дзвоник — не виняток! Про перипетії важливого дня для школярів, про творчий підхід до організації дійства. про патріотизм та актуальність саме такого єднання розповідає у репортажі видання Золотоноша.City.
Як відомо, учителі й учні Золотоніської громади давно створили спільний простір тепла, в якому чільне місце відведене мініпроєктам для воїнів, які боронять нас на фронті. З одного боку, це вже нова традиція і формування етикету пам’яті й подяки. З іншого ж, не зовсім і нова… Адже золотоніська освіта руку на пульсі солідарності й підтримки (завжди і за будь-яких обставин) тримає із далекого 2014-го року.
Благодійні забіги та флешмоби, творчі вечори та виставки, листи на фронт, ярмарки та виготовлення смаколиків для наших відважних людей у ЗСУ? Це давно вже стало нашою невід’ємною буденністю. Нинішнє ж 28 травня – чергове унікальне Свято останнього дзвоника по-золотоніськи.
Розпочавши підготовку, організатори дійшли спільної думки, що прощання випускників із школою відбудеться у форматі патріотичного флешмобу. На центральній вулиці Шевченка цього дня зібралися 250 одинадцятикласників Золотоніської громади. Юнаки й дівчата в супроводі своїх класних керівників та директорів пройшли центральною Алеєю. Вшанували полеглих Героїв та подарували обереги присутнім захисникам і захисницям. Поклали квіти до усіх пам’ятників і пам’ятних знаків у Меморіальному парку та до підніжжя Тарасу Шевченку.
Кращих учнів шкіл громади за високі досягнення у навчанні нагородили грамотами. Їх вручили народний депутат України Віталій Войцехівський та секретар міської ради Наталія Сьомак.
Випускники 2025 року, безумовно, особливі. Знову, як і їхні колеги останніх років. Важким видався шлях випускників 2025-го року до вершин науки? Так. Їхнє дорослішання та шкільні роки припали на період безпрецедентних викликів. Вони пройшли через низку “перипетій”, які сформували їхній світогляд і характер.
Ці юнаки й дівчата пройшли свою шкільну дорогу у надзвичайно складний час – в умовах повномасштабної війни. Вони навчалися в укриттях, онлайн, між тривогами, без світла і зв’язку, але не здалися. Це покоління – вже сильне, доросле і свідоме. Покоління, яке не просто мріє про майбутнє – воно готове його будувати.
Сміливо йдіть уперед, вірте в себе та не зраджуйте своїм мріям. А Золотоніська громада — завжди чекатиме, завжди підтримає, завжди буде вашим домом.
Фото: Золотоноша.City, Микола Строкань