Тарифи на електроенергію в Україні встановлює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Ці тарифи розраховують, виходячи з необхідних витрат на розподіл та постачання електроенергії.

ПАТ «Черкасиобленерго» не може вплинути на вартість послуги щодо постачання електричної енергії, але може порадити як економити кошти та ефективно використовувати енергію.

Багатозонний електролічильник* – це сучасний електронний прилад, який може вести облік електроенергії за однією, двома, або трьома тарифними зонами на ваш вибір. Перехід на багатозонних електролічильників буде вигідним для вас, якщо більшість електроприладів використовується вночі.

Яким чином багатозонні електролічильники дозволяють економити?

Якщо ви придбали багатозонний лічильник та хочете скористатись перевагами зонного обліку, лічильник необхідно параметризувати. Тобто запрограмувати його таким чином, щоб він рахував спожиту електроенергію за двома, або трьома зонами обліку.

В результаті параметризації ваш новий лічильник може запам’ятовувати скільки електроенергії було спожито у певну зону обліку.

Що таке зона обліку?

Зона обліку – це період доби у яку ви користуєтесь електроенергією.

Двозонний лічильник реєструє окремо, скільки електроенергії ви використали вдень, із 7-ї години до 23-ї години, та вночі з 23-ї і до 7-ї.

Вдень діє загальний тариф на електроенергію, а вночі електроенергія коштує 50% від загального тарифу.

Тризонний лічильник рахує електроенергію за такими зонами.

Пік: з 8-ї до 11-ї, та з 20-ї до 22-ї електроенергія коштує 150% від загального тарифу на електроенергію.

Напівпік: з 7-ї до 8-ї, з 11-ї до 20-ї та з 22-ї по 23-тю діє загальний тариф на електроенергію.

Ніч: з 23-ї до 7-ї ранку електроенергія коштує 40% від загального тарифу на електроенергію.

Яким чином багатозонний лічильник допомагає економити гроші?

У різний час доби електроенергія коштує по різному: вдень дорожче, вночі дешевше.

Якщо ви можете скоригувати своє споживання електроенергії, зонний рахунок дозволить вам зменшити рахунки за електроенергію.

Скоригувати електроспоживання допоможе побутова техніка с таймерами, які потрібно налаштувати на роботу вночі. Максимально вигідним використання зонного лічильника буде для тих, у кого набігає щомісяця 500 кВт/год та більше.

Будьте уважні обираючи тризонний вид обліку. Якщо вночі електроенергія коштує тільки 40% від загального тарифу, то в пікові години тариф вищий від загального на 50%. Тризонний лічильник буде вигідний, якщо в пікові години споживання у вас буде мінімальним.

А ось із двозонним лічильником ви будете економити у будь якому-разі. Адже в нічний час електроенергія коштує 50% від загального тарифу, а максимальна ціна за одну кіловат годину дорівнює загальному тарифу за яким ви сплачуєте зараз.

Щоб придбати та встановити багатозонний лічильник, звертайтесь до відокремленого структурного підрозділу ПАТ «Черкасиобленерго» (РЕМ, УЕМ) за місцем обслуговування.

Детальніше на офіційному сайті ПАТ «Черкасиобленерго» у розділі Побутові споживачі, за посиланням Перехід на дифтарифи.

* Рекомендуємо Вам ознайомитись з постановою НКРЕ від 23.04.2012 № 498 «Про порядок застосування тарифів на електроенергію» (із змінами і доповненнями) та постановою НКРЕКП від 26.02.2015 № 220 «Про застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню».