Щороку в квітні Пенсійний фонд України перераховує пенсію працюючим пенсіонерам відповідно до абзацу 5 частини четвертої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Цьогоріч внесено зміни до порядку і термінів подання роботодавцями звітності про нарахування та сплату єдиного соціального внеску. Відтепер вона подається щокварталу. Необхідна для проведення перерахунку інформація про набутий страховий стаж пенсіонера за січень-лютий 2021 року надійде до реєстру застрахованих осіб до 10 травня. Тому Пенсійний фонд україни проведе перерахунок, передбачений законодавством, у червні за період із 1 квітня 2021 року.

Перерахують пенсії працюючим пенсіонерам, які призначені/перераховані до квітня 2019 року. Для розрахунку розміру підвищення врахують страховий стаж, набутий на 1 березня цього року.

Розмір підвищення пенсійної виплати буде розраховано індивідуально для кожного пенсіонера враховуючи дані про набутий ними страховий стаж та розмір офіційної заробітної плати.

Наголосимо, що перерахунок пенсії проводиться:

  • без додаткового звернення особи до органів пенсійного фонду України;
  • особам, які після призначення (попереднього перерахунку) пенсії продовжували працювати та набули не менше як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, або менш як 24 місяці страхового стажу, але після призначення (попереднього перерахунку) пенсії пройшло не менше ніж 2 роки.

За інформацією Пенсійного фонду України