Чи є базою нарахування ЄСВ вартість подарунків, безоплатно переданих роботодавцем працівникам?

Головне управління ДПС у Черкаській області звертає увагу, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (Закон № 2464) платниками ЄСВ є роботодавці, зокрема, підприємства, установи та організації, які використовують працю ФО на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з ФОП, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань).

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464 базою нарахування ЄСВ для зазначених платників є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону від 24.03.1995 № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі – Закон № 108).

Статтею 1 розд. 1 Закону № 108 визначено, що заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому вираженні, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні ЄСВ передбачено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держстату від 13.01.2004 № 5 (далі – Інструкція № 5).

Так, згідно з пп. 2.3.2 п. 2.3 розд. 2 Інструкції № 5 одноразові заохочення працівникам підприємства, не пов’язані з конкретними результатами праці (наприклад, до ювілейних та пам’ятних дат, як у грошовій, так і натуральній формі), відносяться до фонду додаткової заробітної плати.

Вартість подарунків до ювілейних та пам’ятних дат, безоплатно переданих роботодавцем працівникам, які не перебувають у трудових відносинах з підприємством, відноситься до інших виплат, що не належать до фонду оплати праці, а саме: є сумою благодійної допомоги, виплаченої особам, які не перебувають у трудових відносинах з підприємством (п. 3.32 розд. 3 Інструкції № 5).

Таким чином вартість подарунків, безоплатно переданих працівникам (наприклад, до ювілейних і пам’ятних дат, як у грошовій, так і натуральній формі), є базою нарахування ЄСВ лише у разі перебування їх у трудових відносинах із роботодавцем.

Листування з ДПС у смартфоні

Надсилайте листи та звернення до контролюючого органу через мобільний застосунок.

У розділі «Послуги» вам доступна можливість надіслати лист до контролюючого органу:

– оберіть «Надіслати лист до ДПС»;

– оберіть контролюючий орган;

– зазначте тип, тематику та короткий зміст листа;

– прикріпіть лист в електронному вигляді розміром до 5 Мб (файл або фото);

– підпишіть та надішліть.

Близько 80 тис. користувачів вже завантажили мобільний застосунок «Моя податкова» та отримують податкові послуги у смартфоні.

Цінуй свій час та приєднуйся!

Безпечне та надійне використання особистого ключа кваліфікованого електронного підпису чи печатки

Для безпечного та надійного використання особистого ключа кваліфікованого електронного підпису чи печатки (в тому числі ПРРО) та уникнення його компрометації, нагадуємо, що відповідно до вимог абзаців другого – четвертого та сьомого частини другої статті 12 Закону України «Про електронні довірчі послуги» (Закон) користувачі електронних довірчих послуг зобов’язані:

-забезпечувати конфіденційність та неможливість доступу інших осіб до особистого ключа;

-невідкладно повідомляти надавача електронних довірчих послуг про підозру або факт компрометації особистого ключа;

-надавати достовірну інформацію, необхідну для отримання електронних довірчих послуг;

-не використовувати особистий ключ у разі його компрометації, а також у разі скасування або блокування сертифіката відкритого ключа.

Також повідомляємо, що відповідно до статті 1 Закону, компрометація особистого ключа – будь-яка подія, що призвела або може призвести до несанкціонованого доступу до особистого ключа.

Які строки сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно,  відмінне від земельної ділянки, сплачується:        

а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

540,8 млн гривень ПДВ відшкодували платникам Черкащини за 5 місяців 2024 року

Протягом січня – травня 2024 року платниками Черкаської області заявлено до відшкодування ПДВ на розрахункові рахунки 651,0 млн грн, що на 17,5 млн грн менше, порівняно з показником за відповідний період минулого року.

Як подати пояснення/скаргу на зупинення реєстрації ПН/РК: форми, вимоги, обмеження

За якою формою подаються письмові пояснення/скарги на рішення комісії та копії документів при зупиненні реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН та чи існує системне обмеження програмного забезпечення їх формату, розміру та кількості?

Платники Черкащини задекларували понад 3,3 мільярда гривень доходів за 2023 рік

В.о. начальника ГУ ДПС у Черкаській області Володимир Жаврід зазначив, що громадяни, які отримували доходи, які відповідно до Податкового кодексу України підлягають декларуванню, мають подати річні декларації про майновий стан та доходи й сплатити податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Маєте податковий борг до 3060 грн? Ось що вам потрібно знати!

Згідно з нормами ст. 59 Податкового кодексу України, податкова вимога надсилається тільки на суму боргу, що перевищує 180 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (на сьогодні – це 3060 гривень).

2789 оформлених працівників та 20,6 млн грн легалізованих доходів: результати роботи, проведеної із суб’єктами господарської діяльності

ГУ ДПС у Черкаській області вживає заходів із відпрацювання суб’єктів господарювання, які виплачували заробітну плату з порушенням вимог чинного законодавства.

За результатами проведеної роботи роботодавцями додатково оформлено 2789 найманих працівників, легалізовано 20,6 млн грн доходів, у результаті до бюджету щомісячні додаткові надходження ПДФО складають 3,7 млн грн, єдиного внеску – 4,5 млн гривень.

Робота з боржниками із виплати заробітної плати: 26 підприємств-боржників погасили або частково зменшили борг

На засіданнях спільних комісій протягом січня-травня 2024 року заслухано 20 керівників підприємств – боржників з виплати заробітної плати та відповідних податків і зборів. У результаті 18 підприємствами погашено заборгованість по заробітній платі на загальну суму 14,9 млн грн, податку на доходи фізичних осіб 3,8 млн грн та 2,3 млн грн єдиного внеску відповідно.

Задекларована праця допомагає розвивати бізнес

Працевлаштовуєте безробітних із пільгових категорій? Витрати на оплату праці зменшуються вдвічі.

Держава компенсує 50 відсотків фактичних витрат роботодавцю на оплату праці (але не більше розміру мінімальної заробітної плати) за працевлаштування осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад один місяць:

осіб з інвалідністю,

учасників бойових дій,

яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше п’яти років.

Загальна тривалість виплати компенсації становить 6 місяців.

Власники елітних авто Черкащини поповнили місцеві бюджети майже на 2 мільйони гривень

За перші 5 місяців 2024 року власники елітних автомобілів Черкащини сплатили до місцевих бюджетів майже 2 мільйони гривень транспортного податку.

Так, із загальної суми надходжень 1 179,5 тис. грн сплатили юридичні особи, а 789,4 тис. грн – фізичні особи.

Нагадаємо, платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, із року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (у 2024 році – 2 млн 662,5 тис. грн). Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 тисяч гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

Спілкуйтесь з податковою без зусиль: звертайтесь на комунікаційну податкову платформу!

У Головному управлінні ДПС у Черкаській області працює формат співпраці з бізнесом – Комунікаційна податкова платформа!

Податкова служба розширила можливості для комунікацій з громадськістю і бізнес-спільнотою, аби кожен знайшов оптимальний для себе формат діалогу з податківцями.
Наша платформа – це відкритий майданчик для спілкування з лідерами думок, представниками асоціацій, професійних об’єднань, які захищають інтереси платників податків. Також ми запрошуємо до участі в роботі платформи народних обранців та членів консультативно-дорадчих й інших допоміжних органів, які представляють позицію громад та мають вплив на впровадження змін до податкового законодавства.

Пропонуємо до обговорення низку актуальних на сьогодні тем, а саме: сплата мінімального податкового зобов’язання, оподаткування благодійної допомоги, функціонування мобільного застосунку «Моя податкова», нарахування податкової знижки та ін.

 

Як працює Комунікаційна податкова платформа?

Для оперативного зв’язку з учасниками платформи створено в Головному управлінні ДПС у Черкаській області окрему електронну скриньку: ck.ikc@tax.gov.ua.

Отже, якщо ви – уповноважений представник громадського, бізнес-об’єднання або громади, депутат або член консультативно-дорадчого органу, надішліть на цю електронну скриньку свій запит або звернення, в яких необхідно викласти зміст питання, що потребує вирішення. Після отримання листа з вами оперативно зв’яжеться координатор платформи для визначення формату відповіді та дати проведення зустрічі з відповідальними особами профільних структурних підрозділів Головного управління ДПС у Черкаській області.

Тож, долучайтеся до комунікаційної податкової платформи та отримайте необхідну інформаційну підтримку.

Разом до Перемоги!

Важлива інформація для платників ПДВ, які перейшли на спрощену систему оподаткування: штрафи за несвоєчасну реєстрацію ПН/РК

З якої дати починається відлік кількості днів прострочення для застосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію (відсутність реєстрації) податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної, складених з 24 лютого 2022 року платником ПДВ, який перейшов на спрощену систему оподаткування за ставкою 2 %  доходу ? 

Понад 4 млн грн військового збору сплатили до держбюджету платники Черкащини

Нагадуємо, що військовий збір – це внесок кожного офіційно працюючого українця на підтримку Збройних сил нашої держави. Він становить 1,5% від доходів фізичних осіб, отриманих на території України.

Платниками податків Черкащини за січень-травень 2024 року сплачено 95,3 млн гривень акцизного податку

Як повідомляє  в.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Володимир Жаврід, за січень-травень 2024 року платники Черкаської області до загального фонду державного бюджету сплатили  12 386,6 тис грн акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів.

Результати проведеної позовної роботи податкової служби Черкащини: за січень-травень 2024 року до бюджету надійшло 8,9 млн гривень

В.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Володимир Жаврід інформує, що протягом січня-травня поточного року на розгляді в судах різних інстанцій, з урахуванням справ, що перейшли з попередніх років, знаходилось 731 справа, за позовами до органів ДПС Черкаської області на суму 1 446 млн гривень.

МПЗ: для кого визначається мінімальне податкове зобов’язання у разі передачі земельних ділянок в оренду чи інше користування?

Для кого визначається мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) у разі передачі земельних ділянок в оренду (суборенду), емфітевзис або інше користування?

Із 1 липня діятимуть нові строки перевірок ДПС з бюджетного відшкодування ПДВ

Платники ПДВ отримуватимуть бюджетне відшкодування в разі узгодження ДПС заявленої суми за результатами камеральної перевірки. Строк цієї перевірки становитиме 20 календарних днів після граничного строку подання декларації або уточнюючого розрахунку.

Незадекларована праця – погано для всі

Незадекларована праця обмежує права працівників. Працівники, які не мають належним чином оформлених трудових відносин, позбавляються права на гідні умови праці, захист своїх інтересів у сфері праці, гарантій у соціальному захисті. Незадекларована праця дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників та примушення їх до роботи на умовах роботодавця.

comments powered by HyperComments