7 червня Президент України Володимир Зеленський підписав Указ «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів».

З 2021 року на всеукраїнському рівні документ започаткував ініціативу масштабного заліснення України – «Зелена країна». У рамках програми за 3 роки буде висаджено 1 мільярд нових дерев, за 10 років – площа лісів збільшиться на 1 мільйон гектарів.

Золотоніське лісове господарство долучається до ініціативи.

– Навесні 2022 року у державному лісовому фонді плануємо висадити близько 180 тисяч саджанців на площі 27 га. Це будуть однорічні сіянці сосни звичайної, дуба кореального й звичайного, берези повислої, гледичії та абрикоси, – розповіла інженер з лісових культур ДП «Золотоніське лісове господарство» Олена Лістрова. – Навесні очікуємо природне поновлення лісу на площі 12,5 га.

У рамках цієї програми керівництво лісгоспу подало ініціативу до міської ради про виділення під насадження додаткових земель, які не можна використовувати у сільському господарстві.

– На останньому засіданні сесії, яка відбулася 30 листопада, депутати підтримали ініціативу і проголосували за передачу лісгоспу близько 37 га земель, які не підлягають інвентаризації і межують з лісовими масивами, – прокоментував перший заступник міського голови Олег Масло.

Висаджувати сіянці почнуть в оптимальні лісокультурні строки – навесні. Кожен охочий зможе долучитися до акції. Про дату проведення заходу повідомимо заздалегідь.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).