У молодіжному центрі “АртПростір” відбувся діалоговий захід “День Європи”, присвячений європейським принципам місцевого самоврядування. Про це розповідає видання Золотоноша.City.

Захід організувала програма “U-LEAD з Європою”, яка прагне популяризувати європейські цінності та сприяти розвитку демократії на місцевому рівні. До дискусії долучилися керівник Регіонального офісу U-LEAD з Європою в Черкаській області Сергій Слинько, радник з питань муніципальних фінансів та управління Микола Гулько, адміністративна фахівчиня Аліна Кравчук, а також депутати Золотоніської міської ради – Валентина Боченкова, Вікторія Остроглазова, Роман Кузьменко, очільниця служби у справах дітей, сім’ї, молоді та спорту Ніна Засенко та представники молодіжних рад, студентських та молодіжних організацій міста та села Коробівка.

День Європи, який щорічно у травні , символізує мир та єдність на континенті. Цього року до свята долучилася й молодь Золотоноші, щоб обговорити важливу тему: як функціонує місцеве самоврядування в Європі та які його принципи можна запровадити в Україні.

Під час зустрічі учасники обговорили поняття децентралізації та її важливість для розвитку громад. Розглянули європейську хартію місцевого самоврядування – документ, який визначає основні принципи функціонування муніципальної влади в Європі. Вкінці молодь опрацювала ідеї щодо покращення життя в Золотоноші, зосередившись на актуальних проблемах та можливих шляхах їх вирішення.

Після ґрунтовної презентації про європейські принципи місцевого самоврядування та Європейську хартію місцевого самоврядування, учасники мали можливість практично застосувати отримані знання. Розділившись на команди, вони обрали актуальний, але недостатньо розвинений напрямок в Золотоноші та розробляли план його покращення.

Зустріч була змістовною та цікавою, – поділилася враженнями членкиня молодіжної ради Юліанна Блажієвська. Мені сподобалось, що після теоретичної частини ми могли закріпити знання за допомогою квізу з призами. Найцікавішою як на мене, це була практична частина, де ми в командах обирали напрямок розвитку міста, який потребує покращення, та розробляли план дій.

Учасники заходу також відзначили важливість прямого діалогу з представниками місцевої влади.

Було приємно бачити на зустрічі депутатів міської ради, – зазначила волонтерка ММГО “Центр розвитку молоді” Валерія Корженевська. – Їх присутність та зацікавленість нашими проблемами свідчить про те, що нас чують і сприймають всерйоз. Повертаючись до самої зустрічі та чудових, позитивних спікерів, хочу відзначити те, як вони тішилися нашим досягненням, активній молоді з Золотоніської громади, що долучилася до першого Всеукраїнського Дня Європи.

Завдяки таким зустрічам ми, як депутати міської ради, маємо можливість почути думки молоді та краще зрозуміти їхні потреби. А спікер Сергій Слинько вміло об’єднав молодь та владу для спільної роботи, – підкреслила Валентина Боченкова.

День Європи в Золотоноші став не лише днем святкування єднання та миру, але й платформою для активного обговорення шляхів розвитку міста та формування його європейського майбутнього.

Тож вкотре нагадаємо, молодь – не стоїть на місці, а розвивається та розвиває своє місто.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).