Два дні підготовки, шістнадцять концертних номерів, година виступу і одинадцять тисяч гривень в результаті – золотонісці неймовірні! Саме так одним реченням можна описати благодійний міні-концерт від міського Будинку культури, який відбувся минулої п’ятниці. Збирали на авто для батальйону Ігоря Ярешка, золотонісця, який перебуває на Донецькому напрямку. Захід організував начальник відділу культури Станіслав Щербатюк, ініціативу підтримали й колеги дружини захисника – працівники міського будинку культури. Про це інформує видання Золотоноша.City.

— Люди на концерті були нереальні, я хотіла стати біля цієї скриньки і дякувати кожному, хто кидав кошти. Коли йде старенька бабуся і маючи свою дрібну пенсію ще донатить гроші!.. Це було до мурах, до сліз. Пів концерту в мене очі були на мокрому місці. Дуже круто, коли люди з щирим серцем допомагають, готові віддати останнє, – сердечно зізнається солістка міського будинку культури, керівник народного аматорського молодіжного гурту “Black List” Анна Ярешко.

— Чоловік сказав, що їхньому батальйону потрібна машина для пересування. У них на «озброєнні» лише стара «Газель», яку постійно всі «крутять». Тобто в разі чого, у них навіть немає ладного транспорту, який, прямо кажучи, може врятувати комусь життя. Коли зайшла мова за машину, я без вагань сказала – будемо збирати! – згадує Аня.

За словами дівчини, це перша така потреба, яку вони не можуть закрити власним коштом. Одяг, взуття, обмундирування – купували самі. Про такий необхідний транспорт кинула оголошення у соцмережі – за день назбирала 20 тисяч.

— Машина ЗСУ-шна, потребує ретельного огляду. Її потрібно прискіпливо перебрати, щоб хлопці могли з впевненістю розраховувати на транспорт. Якщо залишаться кошти з донатів – витратимо на список необхідних речей, якими потрібно укомплектувати авто. А якщо назбирані гривні покриють лише витрати на авто – решту купуватимемо за свій рахунок, – підкреслює дружина військового.

Чоловіка Анни Ярешко призвали до лав ЗСУ у кінці липня. Ігор – молодший лейтенант, у вузі навчався на воєнній кафедрі. Спочатку чоловіка на місяць відправили на навчання до Львова, потім, як командира взводу, у Чернігівську область. А через місяць – на Донецький напрямок. До війни чоловік працював у таксі «Пілот». Зараз на зв’язок виходить раз на три дні.

— Про себе, оточення, конкретику, місця перебування й події ніколи не розповідає, – посміхається, згадуючи розмову з чоловіком Анна. І додає, що з липня чоловік не приїжджав у Золотоношу. Бачилися за весь час двічі: раз у Львові, другий – у Чернігівській області.

У жовтні Аня з батьками, завантаживши повну машину смаколиків і найнеобхіднішого, поїхала до чоловіка. Легковик під зав’язку забитий «домашнім» повільно сунув у бік Чернігова.

Від чистого серця смаколики готували 2 дні: 200 пиріжків з варенням, м’ясом і капустою, піци, ковбаса домашня – все робили самі. Крім печеного – тушкованки, закрутки, ящик домашнього винограду, п’ять кілограмів цукерок, овочі, кава, чай. Все упакували в коробки.

— Ми хотіли їм підняти дух, підтримати, показати, що вони не самі, ми – їхня підтримка. Хотіли порадувати саме домашнім. Хлопці були вражені, коли відкрили привезене. Я сама після поїздки відчула такий приплив сил й енергії! Радію, що ми це організували. Ніщо не зрівняється з відчуттям окриленості, коли бачиш щасливі обличчя захисників, – ділиться Аня.

У дні, коли чоловік не виходить на зв’язок, дівчина рятується роботою. Каже, підтримка від колег – безцінна. Вночі засинає, обіймаючи пухнасту британку Луну.

— Ігор був проти кота. Казав, що у нас в квартирі його не буде. А коли вже їхав, зрозумів, що я одна залишаюсь каже: «Хочеш, заведи собі кота!». Хоча я навіть і не просила вже. Так в мене з’явилась кішечка, – з теплом у голосі розповідає про улюбленицю. І акцентує: – Я, як любляча дружина, повинна зробити все від мене залежне, щоб допомогти своєму чоловікові. Просто хочеться, щоб війна закінчилася, щоб Ігор повернувся додому, був поряд і все. Мені більше нічого не треба, лише розуміння, що він буде вдома і його нікуди більше не заберуть.

Орієнтовна сума, яку необхідно на купівлю-ремонт автомобіля, додаткове комплектування та список затребуваних речей – 120 тисяч гривень. Наразі є – 92. Залишилося в порівнянні мало, всього 28.

Звертаємося до всіх золотонісців, гостей і жителів району! Щоб викинути з нашої землі руську погань, наші хлопці мають твердо стояти на ногах і бути впевненими у власному транспорті. Щирою подякою за мужність і незламність нашим захисникам будуть ваші добровільні внески. Разом до перемоги!

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).