Управління економіки оприлюднило актуальну програму роботи у сфері міжнародних відносин Золотоноші. Наступного року до функцій цього структурного підрозділу виконкому включили важливе завдання щодо забезпечення співпраці з іноземними партнерами. Робота зі встановлення та поглиблення відносин, як відомо, здійснювалася і до цього. У зв’язку з цим фахівці систематизували та опрацювали наявну інформацію, не лише підбивши деякі підсумки, а й поділившись своїми планами.

Контактуватиме наше місто у 2018 році передусім із вже відомим золотонісцям містом-партнером Штольберг, що в німецькій Саксонії. Із тамтешнім бургомістромМарселем Шмідтом ще в серпні був укладений меморандум про співпрацю. Наступного ж року планується ознайомлення школярів та вчителів обох міст з системами освіти та їхніми особливостями, взаємні візити школярів, встановлення двосторонніх контактів в освітній галузі з метою освітньо-культурологічного обміну. Також делегація зі Штольберга відвідає наш традиційний вересневий Фестиваль чорнобривців.

Делегація зі Штольберга на розширеній зустрічі у Золотоніській міській раді

Потроху налагоджуються зв’язки із сусіднім саксонським містом – Плауен. Перший контакт з його очільниками відбувся ще рік тому під час візиту наших посадовців першої німецько-української конференції партнерства між містами в Нюрнберзі. Влітку туди на професійне стажування їздили двоє золотоніських податківців. У квітні ж плануються відвідини цього міста керівним складом нашої пожежної частини для ознайомлення з роботою німецьких колег. Керівники Плауена на чолі з бургомістром Ральфом Обердорфером також мають намір приїздити до Золотоноші на фестивальний вік-енд.

Не загубиться в паперових архівах і активно відновлена цього року дружба зі словацьким Лученцем. Договір про співпрацю був укладений ще в 2007 році.Минулого ж серпня до Словаччини завітала наша делегація працівників культури, яких запросили взяти участь у святкуванні Дня міста. Аналогічний український захід відвідали мір міста Лученец Александра Півкова та та її заступник Міхаела Грнчарова.  Подібний обмін культурними програмами очікується і надалі.

Депутат міської ради Андрій Штанько, мер Лученця Александра Півкова, її заступник Міхаела Грнчарова на Фестивалі чорнобривців

Іспанію в дружніх відносинах із Золотоношею представляє місто Барселона в особі представника компанії «Макроо Солушинс С.Л.» Франсіско Гонзалеса Морала. Меморандум з інвестором було підписано раніше, надалі ж відбуватимуться консультації та надаватиметься допомога в реалізації цікавого промислового проекту – встановлення сонячних батерей на земельній ділянці по вулиці Обухова 65. Крім того, очікується і продовження співпраці в будівництві індустріального парку та пошуку керуючої компанії для нього.

Підписання меморандуму з іспанськими промисловцями

Наступного літа Золотоноша прийматиме традиційні літні англійські табори ESL Camp. Масовий візит носіїв мови відбудеться в рамках двох тристоронніх угод між гімназією і СШІТ №2 з одного боку та Фундацією Шепердз і Академією Міннехаха з іншого. Координатори українсько-американської дружби – Пол та Лінда Вікланди, котрі переймаються нашим містом вже майже два десятки років.

ESL-Camp на базі золотоніських навчальних закладів

Після нещодавніх відвідин наших депутатів польського міста Явор, нині вже здійснюються необхідні заходи щодо підготовки проекту меморандуму про співпрацю. Орієнтовні терміни – квітень 2018 року. Нагадаємо, міські обранці Віктор Душка та Олександр Флоренко тиждень тому перебували в Яворі з першим робочим візитом. Мета відвідин одного з адміністративних центрів Нижньої Сілезії традиційна – обмін досвідом. Польські фахівці розповіли про рецепти управління комунальною сферою, виокремили основні спільні дії щодо розвитку індустріального парку. Також поляки поділилися досвідом реформування освіти й медицини. Тамтешній мер Еміль Бера висловив надію, що це лише початок дружніх партнерських стосунків із Золотоношею.

Не відкладається у довгу шафу і підписана в 2014 році тристороння угода, укладена між Золотоніською гімназією, столичним ліцеєм №20 та Коледжем Альберес Аллес із французького міста Аржелє-сюр-Мер. Раніше в її рамках вже відбувся масовий візит наших школярів, що вивчають французьку, до Франції, а також проведено перший франкомовний табір в Золотоноші. Освітньо-культурологічні обміни плануються і надалі. Також в процесі реалізації співпраця в комунальному напрямку із французьким містом Ізер.

Екс-посол Франції Ален Ремі на зустрічі із золотоніськими школярами

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).