Квітень вийшов на фінішну пряму, чого чекати?
Сьогодні та завтра погоду Черкащини формуватимуть атмосферні фронти циклону «THALKE», який сформувався над материком. Тому його атмосферні фронти малоактивні, проте існує значна ймовірність грозових дощів. Температура вночі 7-12º тепла, вдень 17-22º.
Щодо температурного фону, то завдяки виносу теплого повітря з південних широт, він нарешті увійшов у свою кліматичну норму, а в останні дні навіть її перевищив. У звичайні строки, а це 22-23 квітня, намітився перехід середньодобової температури повітря через +10º – розпочинається вегетаційній період теплолюбних рослин.
І це ще не межа, оскільки ПОНЕДІЛОК ТА ВІВТОРОК – НАЙТЕПЛІШІ ДНІ тижня з літньою середньодобовою температурою +15º.
У середу циклон «THALKE» покине нашу державу поступившись місцем антициклону «TIM» з північної Європи. З північними вітрами до нас надійде хвиля більш холодного повітря. Стовпчики термометрів поповзуть вниз, вночі 4-9º тепла, вдень 13-18º.
РАДИМО ЕФЕКТИВНО СКОРИСТАТИСЯ ПОГОЖИМИ ДНЯМИ як для праці так і для відпочинку, оскільки у п’ятницю, 29 квітня, атмосферні фронти південного циклону знову проявлять себе на Черкащині ГРОЗОВИМИ ДОЩАМИ. Температура вночі 4-9º тепла, вдень10-15º.
Нагадуємо, що під час грози не можна перебувати поблизу ліній електропередачі, на відкритому просторі, ховатися під деревами, забиратися на височини, користуватися металевими предметами, мати при собі увімкнений мобільний телефон, їздити на мотоциклі або велосипеді.
Атмосферні процеси розвиваються швидко, тому за попередніми розрахунками, вже ІЗ СУБОТИ ПОГОДА СТАБІЛІЗУЄТЬСЯ: сонця стане більше, температури почнуть штурмувати 20º позначку, загроза заморозків мине, І КВІТЕНЬ ПЕРЕДАСТЬ ТЕПЛУ ЕСТАФЕТУ ТРАВНЮ.
Віталій Постригань, начальник Черкаського обласного гідрометцентру.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).