Триденну робочу поїздку до Литви здійснило керівництво комунальної галузі Золотоноші на чолі з першим заступником міського голови Олегом Маслом. Мета візиту  – ознайомитися з технологічним процесом сміттєпереробного заводу у місті Алітус, морфологією сортування твердих побутових відходів, організацією компостування, утилізацією та захороненням біологічного непотребу, вивчити економічні затрати тощо.

   Очевидно, що за рік-два про такий завод поблизу нашого міста годі й мріяти, але, якщо господарювати з думками на перспективу, то досвід сусідів ніколи не завадить. Про те, що нам багато дечому ще треба вчитися і привчати себе до раціоналізму, свідчить хоча б такий факт. Литовці привозять на сміттєпереробний завод подрібнене у мішках гілля, листя та рослинні рештки. За здані відходи отримують у процентному відношенні гумус, для утворення якого підприємству достатньо 3 місяців.

За словами директора ПП «Базис плюс» Олени Козлової, основу сміття, що накопичується на контейнерних майданчиках міста, складають обпиляні гілки вишень, оскільки наразі йде масова здача ягід. Надзвичайна ситуація знову склалася на вул. 23 Вересня, 90 А. Якщо на аналогічній території, на перехресті 23 Вересня-Черкаська, порядок майже зразковий, то за якусь сотню метрів – кричущий. На початку об’їзної вулиці мешканці прилеглих двоповерхівок слідкують за чистотою навкруг баків, то біля будинку 90 А – всім байдуже, що непотріб розтягнутий на 20-30 метрів по периметру. Спеціалісти відділу контролю за благоустроєм УЖКГ вже закривають очі на тих, хто підвозить до майданчиків побутові відходи причепами: тільки вкидайте його у баки!

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).