Нещодавно учениця Золотоніської музичної школи Любов Поліс уже вдруге стала учасницею Всеукраїнської учнівської інтернет-конференції «Мистецтво без меж: шлях до науки», яка проходила в рамках ХХХІ Міжнародного фестивалю «Київ Музик Фест-2020».
На цій конференції дівчина єдина представляла Черкаську область. Серед різних тематичних напрямків вона обрала секцію «Музичне краєзнавство». Минулого разу її доповідь була присвячена темі «Сучасне життя старовинних зимових обрядів у моєму місті» і розповідала про традиції святкування зимових свят у Золотоноші. Цього разу Любов під керівництвом консультанта, викладача вищої категорії, викладача-методиста Величко А. Є. підготувала цікаву розповідь про Літературний музей Григорія Сковороди у селі Коврай та про коврайський період життя поета. Доповідь супроводжувалася яскравою презентацією з фотоматеріалами, що дозволили глядачам ніби здійснити екскурсію до музею, перенестися до другої половини ХVІІІ століття і самим пройти сковородинськими шляхами на Золотоніщині. Розповідь так і називалася: «У гості до Сковороди».
Виступ юної спікерки був високо оцінений вимогливими членами оргкомітету, серед яких були відомі композитори, такі як Є. Станкович, Л. Грабовський та інші, професори та доценти Національної музичної академії України та інші провідні фахівці.
І ось – заслужена винагорода: за рішенням оргкомітету Любові Поліс виявлена честь бути модератором (ведучою) наступної Всеукраїнської учнівської конференції. Окрім того, їй (єдиній з 74 учасників конференції!) зробив щедрий подарунок відомий український композитор Леонід Грабовський, який нині проживає в США, але в режимі on-line був почесним гостем (хедлайнером) конференції. Композитор подарував Любі ноти і запис свого твору для камерного хору, написаного на латинський вірш Г. Сковороди «Про святу вечерю, або Про вічність», який був створений ним для авторського концерту в Нью-Йорці.
Вітаємо Любов з високими результатами і бажаємо їй подальших успіхів! Пишаємося, що у мистецькому медіапросторі України золотоніська школярка так яскраво представила наше рідне місто!

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).