Основними показниками якості та ефективності організації харчування в закладах дошкільної освіти є добре самопочуття дітей, відсутність шлунково- кишкових захворювань і позитивні показники їх росту. Кожного року, за поданням керівників, міська влада переглядає розмір планової вартості одного дня харчування дитини, адже різке підвищення  цін на продукти  спонукають змінювати плату дітодня. Обов’язково це питання обговорюється з батьківськими колективами. Підвищення вартості харчування вимагає додаткових коштів з батьківської кишені та з місцевого бюджету. Але здоров’я і повноцінний фізичний розвиток дітей має бути завжди на першому місці. З листопада 2019 року норми на усі продукти виконуються в повному обсязі. Відділ освіти  постійно працює з постачальниками щодо забезпечення дошкільних закладів якісними і різноманітними продуктами харчування.

За словами начальника відділу освіти Ольги Строкань планова вартість харчування дитини на день для ясельного віку з минулого місяця зросла: раніше сплачували 18 грн., тепер же –  30 грн., для старшого дошкільного було 21 грн., відтепер – 35 грн. Батьківська плата складала 60% вартості харчування, для ясельного віку було 10 грн. 80 коп., стала – 18 грн., для старшого дошкільного було 12 грн. 60 коп.,  зараз же  – 21 грн.  Решту, 40 %, оплачує міська влада. Окрім того, 189 дітей – пільгових категорій перебувають у  дошкільних навчальних закладах за рахунок міського бюджету.

Як стверджує завідуюча  днз «Калинка» Наталя Городнича, батьки задоволені станом харчування у закладі, адже збільшено кількість страв у меню з сиру (запіканки, ліниві вареники, пудинги, вареники з сиром), діти отримують печиво, яблука, урізноманітнено вечірній прийом їжі стравами з овочів, риби.

Мама трирічного вихованця днз «Берізка» Владіка Варченка Анна, говорить, що дуже задоволена харчуванням. «Кожного ранку дитина поспішає в садочок, щоб встигнути на сніданок. Просить приготувати такі ж смачні страви, «як в садку,» – наголошує жінка.

Юлія Золотницька, мама трирічного Діми з днз «Веселка» коментує, що із підвищенням вартості харчування, меню, яке ми бачимо у батьківському куточку, стало різноманітним. З’явилися яблука, чай з лимоном, гуляш з ялового м’яса, котлети ялово-свинні, фаршировані яйцем, сир твердий. Вважаю, що ціни на харчування обґрунтовані. Харчуванням у садочку задоволена.

 Людмила Усик водить доньку  Злату у «Струмочок». «Як мама, я дуже задоволена станом харчування у закладі.  Хоча   вартість харчування зросла, думаю що це обґрунтовано, але воно значно покращилася. Меню стало різноманітним, збалансованим, донечка говорить про те, що  в садочку готують смачно»

Батьківський актив садочку «Сонечко» так відгукується про Русєва В.Ю. – «Ціна за харчування зросла, але за таку суму вдома цілий місяць дитину прогодувати нереально, тим більше з таким різноманітним меню». Базова О.В.  – «Меню урізноманітнилося, ніби в ресторані. Дитина приходить додому із садочку абсолютно неголодна».

Аліна Довга, мама п’ятирічної Мілани із днз «Ялинка» щодня читає  меню. Жінка навіть переписує собі рецепти і готує подібне вдома, адже доньці така їжа смакує.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).