19 квітня голова Золотоніської районної ради Борис Євмина терміново скликав нараду за участю голів територіальних громад Золотоніщини, аби прояснити ситуацію, яка склалася у районному центрі первинної медико-санітарної допомоги і яка викликає певне занепокоєння. Лікарі, які перейшли до міської первинки, мають по-новому укладати декларації. А Гельмязівська ОТГ, як засновник районного центру сімейної медицини, − відшукати кошти, щоб розрахуватися з медиками, котрі написали заяви на звільнення. А їх у неї немає. Пише Золотоноша.Сіті.

Проблеми одна за одною почали накопичуватися відтоді, як Золотоніська райрада передала районну первинку у власність Гельмязівської ОТГ, а три громади – Піщанська, Вознесенська і Новодмитрівська ухвалили рішення, що їхні заклади медицини ввійдуть у склад міської первинки.

Як каже Золотоніський міський голова Віталій Войцехівський, з приводу цього багато дискутували на загальних зборах громад та різних зустрічах:

– Логічно, щоб первинка була єдиною на Золотоніщині. Про це говорили не тільки голови ОТГ, а й колишній директор районного центру сімейної медицини Лариса Насальська. Адже Золотоноша має зручне географічне розташування, тут знаходиться і багатопрофільна лікарня. Тобто, від сімейного лікаря відразу можна потрапити до спеціаліста вузького профілю чи пройти обстеження.

Але, за словами очільника Золотоніської громади, керівник Гельмязівської ОТГ чомусь вирішив, що він тепер власник районної первинки і не має бажання щось змінювати, тобто, реорганізовувати КНП «Золотоніський РЦ ПМСД», через боязнь втратити ліцензії на медичну практику. А коли когорта лікарів, медсестер, фельдшерів та інших працівників написали заяви на звільнення, проблема ще більше загострилася. Бо людям треба здійснити усі виплати, передбачені чинним законодавством, а в казні Гельмязівської громади грошей катма. Тож, ситуація наразі складна.

Під час бесіди у районній раді керівники громад стояли на своєму: новий власник має сам вирішувати проблему з виплатою грошей.

– Ми могли б відмовитися від такого об’єднання, але тоді б постраждали сільські жителі. Адже у перехідний період міська рада втрачає чимало грошей. А щодо подальшого існування районної первинки, то питання залишилося без відповіді. Зустріч у райраді закінчилася без спільного рішення, кожен її учасник залишився із своєю думкою, − резюмував Віталій Войцехівський.

Як новий керівник Гельмязівського районного центру первинної медико-санітарної допомоги справлятиметься з новими викликами сьогодення – це питання часу.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).