І

з введенням карантинних праил деякі аптеки та магазини міста завищують ціни. Ситуацію коментує начальниця управління економіки Вікторія Остроглазова. “Останнім часом спостерігається різке зростання цін на товари першої необхідності, продукти харчування та лікарські засоби. В умовах ситуації, яка склалася в нашій державі, це є кричущим і неприпустимим. Від початку введення карантинних заходів в місті спостерігається поступове, а в деяких магазинах і аптечних пунктах різке зростання цін на товари. Люди масово здійснюють закупівлю товарів навіть за ті невеликі статки, які мають. А власники розводять руками, мовляв, ми нічого не можемо вдіяти. Така ситуація пов’язана зі стрімким зростанням закупівельних цін від постачальників. Зокрема, продукти так званого борщового набору (картопля, капуста, цибуля, морква) подорожчали на 35-128%, цукор-на 8%, макаронні вироби-на 9,5%, пшенична крупа на 11%, гречка на 51%, борошно – 5%, яйця – 6%. Також, власники підвищення вартості товарів постачальники пояснюють значним зростанням витрат виробництва, пов’язаних з карантинними заходами”, – говорить чиновниця.
На жаль, місцева влада не є регулятором цін на споживчі товари! Нагадаємо, з 1 липня 2017 року в Україні скасували держрегулювання цін на продукти. Це означає, що виробники не зобов’язані декларувати ціни на продовольчу продукцію, а також обґрунтовувати Держпродспоживслужбі необхідність зміни цих цін.
Управління економіки звертається до всіх власників, максимально докладати зусилля, щоб забезпечити стабілізацію зростання цін з боку постачальників на продукти харчування і товари першої необхідності.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).