Першими у Золотоніській міській громаді зарплату за першу половину січня отримали працівники освітньої галузі. Про це нам розповіла начальник фінансового управління Золотоніського міськвиконкому Олена Коваленко. Пише Золотоноша.Сіті.

За словами посадовиці, у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи відбулися зміни правових засад функціонування бюджетної системи України. Щоб вчасно були відкриті видаткові рахунки та внесені помісячні розписи на 2021 рік, фінансове управління прискореними темпами провело спільну роботу з бухгалтерами головних розпорядників коштів міського бюджету та працівниками Золотоніського управління Державної казначейської служби. Це дало можливість своєчасно провести платіжні розрахунки. Як результат – усі бюджетники Золотоніської територіальної громади у визначені терміни отримали аванс за січень.

А яка ситуація в інших громадах Золотоніщини? Про це ми поговорили з головами об’єднаних територіальних громад.

Олександр Титаренко, Вознесенська ОТГ:

– Початок фінансового року для нашої громади видався важким через те, що ще не запущено механізм платежів. Сподіваюся, до кінця січня все працюватиме. Фактично ми створюємо новий механізм. Якщо до нового року розпорядником коштів була сільська рада, і всі платежі йшли саме через неї, то з 1 січня 2021 року платником визначено виконавчий комітет сільської ради. Тобто, необхідно усі кошти та зобов’язання перевести на виконком. Це найголовніша проблема, яка потягла час і ресурси. Усе нове вимагає часу.

– Нині затверджуємо кошторис, аванс за січень виплачуватимемо разом із зарплатою. Провести раніше платежі завадили зміни у законодавстві. Перехідний період, а це затвердження підписів, реєстрація фінансових документів і загалом уся бюрократична процедура, зайняли чимало часу. Наразі громада забезпечена коштами, щоб виплатити зарплату усім працівникам.

Руслан Семенюта, Піщанська ОТГ:

– Розробили пакет бюджетних фінансових документів і вже відкрили рахунки в управлінні Державної казначейської служби. Зараз бухгалтери нараховують зарплату вчителям, працівникам сільської ради, дитячих садочків і будинків культури. До кінця січня повинні провести платежі і виплатити відразу усю січневу заробітну плату. Окрім того, вже надійшла державна субвенція на освіту, маємо також власні кошти завдяки сплаті податків потужними сільгосппідприємствами – «Воля» та агрофірма «Маяк», що розташовані на території Піщанської ОТГ і успішно працюють.

Іван Тітаренко, Гельмязівська ОТГ:

– Очікуємо, що на цьому тижні зареєструємо виконавчий комітет сільської ради і здійснимо усі виплати. Документи у Державну казначейську службу подали ще у грудні. Існують технічні питання, які від нас не залежать. Люди отримають заразом аванс і зарплату. Заковика в тому, що головним розпорядником коштів є виконком сільської ради. Для того, щоб нам зробити якийсь рух вперед, треба насамперед зареєструвати виконком. А це, як виявилося на практиці, не так просто. До нового року ми працювали без вихідних. Переконаний, що це дасть хороший результат.

Артем Кухаренко, Новодмитрівська ОТГ:

Формуємо бюджет 2021 року. Це великий обсяг роботи, адже маємо багато потреб, однак віртуальний бюджет не може забезпечити великих видатків. Розраховуємо на частину закумульованих у районному бюджеті 14 мільйонів гривень. Сподіваюся, що ці кошти будуть розподілені між громадами, і ми їх додамо до нашої казни. Я ж працюватиму на виведення всього із тіні. Разом з юристами та представниками управління Держгеокадастру у Черкаській області будемо відстоювати наші земельні ресурси і правильно їх розподіляти, державну землю даватимемо людям, які дійсно проживають на території громади і займаються господарською діяльністю.

– Боротимемося за кожен гектар. Для цього, найперше, треба провести аудит, щоб знати, де які порушення відбуваються. Наш бюджет наповнюватиметься за рахунок проведення справедливих аукціонів, у них матимуть можливість брати участь усі, хто виконає відповідні тендерні умови. Наразі маємо великий штат відділу освіти, терцентру тощо. Наша громада – потужна і здатна надавати послуги й сусіднім ОТГ. Ми хочемо, щоб люди отримали якомога більше комфортних послуг, а закладені у бюджет гроші раціонально використовувалися. Наразі робимо все можливо, щоб вчасно виплатити зарплату за січень.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).