Учора в Золотоніській спеціальній школі-інтернаті відбулися сучасні Андріївські вечорниці. На захід у вигляді вистави запросили усіх, тому взяти участь у дійстві мали змогу навіть наймолодші.

Метою заходу було познайомити учнів з давнім народним звичаєм проводити вечорниці та обрядами ворожіння в сучасному стилі. Виховувати в учнів повагу та любов до традицій народу, інтерес до вивчення минулого рідного краю, прагнення зберегти народні звичаї та обряди, розвивати творчі акторські здібності учнів.

Шкільні актори хотіли викликати Пікову даму – а до них з минулого завітала пані Солоха, яка і повідала їм секрети ворожіння. Дівчата ворожили на книгах, переставляли до дверей свої “лабутени” та виглядали судженого в дзеркалі. Хлопці ,замість кусання звичної калити, розбивали піньяту з цукерками.

Маленькі глядачі були в захваті від дійства, а актори повністю задоволені своїм виступом. Захід був організований та проведений вихователем Дарія Дорош.

Андрію, Андрію, на тебе надіємось!
Хочемо долю свою знати,
Просимо тебе допомагати!

З такими словами зверталися дівчата 10 класів до Святого Андрія 13 грудня у Золотоніській гімназії імені Скляренка. Андріївські вечорниці захопили гімназистів. Було все: і ворожіння, і частування, лунали веселі пісні та запальні українські танці. Особливо спритні були винагороджені смачною калитою, але дехто отримав і квачем від пана Калитовського.

Бешкетування чорта легко і по – доброму спростував ангел- бо звичаї та традиції свого народу треба знати і поважати!

На Андрія в Народознавчій світлиці Золотоніській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №6 відбулися вечорниці, куди запросили дівчат та хлопців 6-х класів. Приємно було бачити їх в українських вишиванках, барвистих стрічках, віночках. Діти згадали про грудневі свята, називали українські прислів’я, відгадували загадки.

Потім – розваги «Горіхи», «Ой, на горі жито». Зворушили всіх народні пісні у виконанні хлопців. А дівчатка підготували святкові гадання і ворожіння.

Найвеселішою частиною Андріївських вечорниць стало кусання калити. Адже, як говорили ведучі заходу семикласниці Донченко Анна та Оверчук Софія: «Хто калиту вкусить, тому всю зиму сонце гріти буде, а в хаті лиш добро прибуде!»

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).