Позачергова 42-га сесія міської ради

6 березня 2024 року о 10-й годині у залі засідань міськвиконкому відбудеться позачергова 42 сесія міської ради VІІІ скликання з переліком питань: про внесення змін до бюджету Золотоніської міської територіальної громади на 2024 рік та інші.

Кампанія декларування за 2023 звітний період триває до 31 березня 2024 року

Відділ з питань запобігання та виявлення корупції повідомляє, що кампанія декларування за 2023 звітний період триває до 31 березня 2024 року. Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) закликає службовців своєчасно та відповідально відзвітувати за свої статки та нагадує, що для певних категорій декларантів обов’язок подання декларацій відтерміновано – їм потрібно буде це зробити не пізніше 90 днів після зміни умов, які надають їм таке право.

Платники Черкащини за січень 2024 року сплатили 20,4 млн грн акцизного податку

За січень 2024 року платники Черкаської області до загального фонду державного бюджету сплатили 1,654 млн грн акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів.

Також, за результатами сплати за січень 2024 року, надходження акцизного податку із ввезених в Україну підакцизних товарів становлять 446,6 тис. грн.

Як закрити зміну в РРО при форс-мажорних обставинах?

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій  та програмних РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлено Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Його дія поширюється на всіх суб’єктів господарювання, їхні господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Про обов’язкове застосування РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій

Головне управління ДПС у Черкаській області нагадує, що всі платники податків зобов’язані дотримуватися вимог чинного діючого законодавства, зокрема щодо проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

2,1 млрд грн – бюджетні надходження за січень нинішнього року

За січень 2024 року надходження платежів, контроль за надходженням яких покладено на управління оподаткування фізичних осіб, становлять 2 118,5 млн грн, що на 65,6 млн грн, або 3,2% більше, ніж за відповідний період минулого року.

Надходження податку на доходи фізичних осіб – 950,6 млн грн, доведений ДПС показник доходів виконано на 112,5%, при цьому темп росту до січня 2023 року становить 104,8% (+ 43,5 млн грн).

Обґрунтування технічних та якісних характеристик – Безпілотний авіаційний комплекс

розмір бюджетного призначення визначений відповідно до потреби військових формувань та рішення сесії Золотоніської міської ради „Про внесення змін до рішення міської ради від 22.12.2023 № 38-15/VIІІ „Про бюджет Золотоніської міської територіальної громади на 2024 рік” від 09.02.2024 № 41-6/VIII.

Комунікаційна податкова платформа – ефективний майданчик для комунікації

Наша платформа – це відкритий майданчик для спілкування з лідерами думок, представниками асоціацій, професійних об’єднань, які захищають інтереси платників податків. Також ми запрошуємо до участі в роботі платформи народних обранців та членів консультативно-дорадчих й інших допоміжних органів, які представляють позицію громад та мають вплив на впровадження змін до податкового законодавства.

Документи, що підтверджують статус благодійника-фізичної особи – волонтера в період обмеження доступу до Реєстру волонтерів

включення волонтера до Реєстру здійснюється на підставі заяви про включення/внесення змін до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації за формою № 1-РВ (далі – заява № 1-РВ) процедура подання якої встановлена п. 2.2. Порядку.

Обґрунтування технічних та якісних характеристик – Квадрокоптер FPV

Увесь запропонований товар повинен бути новим (не бути таким, що вживався чи експлуатувався), належної якості. Гарантійний лист довільної форми з підтвердженням того, що запропонований товар повинен бути новим (не бути таким, що вживався чи експлуатувався), якість товару повинна відповідати якості та загальним вимогам, які пред’являються до товару цього типу та який в подальшому не призведе до негативних наслідків для людей та довкілля під час його використання.

Платникам Черкащини відшкодували за січень більше 100 мільйонів гривень податку на додану вартість

право на бюджетне відшкодування мають усі платники податку на додану вартість незалежно від терміну реєстрації, у яких є в наявності правомірне сформоване від’ємне значення між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту з урахуванням норм пункту 200.4 статті 200 Податкового кодексу України (зі змінами та доповненнями) від 02.12.2010 №2755-VІ.

Обґрунтування технічних та якісних характеристик – Квадрокоптери

розмір бюджетного призначення визначений відповідно до потреби військових формувань та рішення сесії Золотоніської міської ради „Про внесення змін до рішення міської ради від 22.12.2023 № 38-15/VIІІ „Про бюджет Золотоніської міської територіальної громади на 2024 рік” від 25.01.2024 № 40-9/VIII та від 09.02.2024 № 41-6/VIII.

Обґрунтування технічних та якісних характеристик – Квадрокоптер FPV

розмір бюджетного призначення визначений відповідно до потреби військових формувань та рішення сесії Золотоніської міської ради „Про внесення змін до рішення міської ради від 22.12.2023 № 38-15/VIІІ „Про бюджет Золотоніської міської територіальної громади на 2024 рік” від 25.01.2024 № 40-9/VIII та від 09.02.2024 № 41-6/VIII.

Податкова декларація про майновий стан і доходи. Чи потрібно подавати її фізособі, яка отримала допомогу за рахунок бюджетних коштів іноземних держав

Чи потрібно подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи ФО, які отримали допомогу у вигляді суми коштів чи безоплатно наданих товарів (послуг), що надана за рахунок бюджетних коштів іноземних держав та їх державних фондів такому платнику податків та членам його сім’ї першого ступеня споріднення як особам, які постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації проти України і скористалися правом на тимчасовий захист?

Законом України від 15 серпня 2022 року № 2520-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сприяння розвитку волонтерської діяльності та діяльності неприбуткових установ та організацій в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України», з врахування змін, несених Законом України від 11 квітня 2023 року № 3050-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» (далі – Закон № 3050) внесені зміни до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, зокрема, підрозд. 1 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ доповнено новим п. 27.

Так, згідно з абзацом першим п. 27 підрозд. 1 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки не включаються доходи у вигляді суми коштів чи безоплатно наданих товарів (послуг) (далі – допомога), що надані за рахунок бюджетних коштів іноземних держав та їх державних фондів такому платнику податків та членам його сім’ї першого ступеня споріднення як особам, які постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації проти України і скористалися правом на тимчасовий захист відповідно до законодавства такої іноземної держави.

Дія абзацу першого п. 27 підрозд. 1 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ поширюється на всі форми надання зазначеної допомоги, у тому числі у разі її одержання як додаткове благо, а також від іноземних компаній, організацій, які відповідно до законодавства відповідної іноземної юрисдикції здійснюють благодійну діяльність (абзац другий п. 27 підрозд. 1 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).

Якщо платник податку отримував доходи, передбачені п. 27 підрозд. 1 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, то його обов’язок щодо подання декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) вважається виконаним і податкова декларація не подається.

У разі якщо платник податку зобов’язаний подавати Декларацію відповідно до інших положень ПКУ, то в ній поряд з іншими доходами зазначаються доходи, передбачені п. 27 підрозд. 1 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ (абзац третій п. 27 підрозд. 1 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).

Податкові повідомлення-рішення, які були винесені платникам податків за неподання або несвоєчасне подання Декларації у випадках, передбачених п. 27 підрозд. 1 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, вважаються скасованими (відкликаними) з дня набрання чинності Законом № 3050 (абзац четвертий п. 27 підрозд. 1 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).

Положення абзацу третього п. 27 підрозд. 1 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ застосовуються до податкових (звітних) періодів 2022 та 2023 років (абзац п’ятий п. 27 підрозд. 1 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).

Отже, допомога у вигляді суми коштів чи безоплатно наданих товарів (послуг), що надана особі за рахунок бюджетних коштів іноземних держав та їх державних фондів такому платнику податків та членам його сім’ї першого ступеня споріднення як особам, які постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації проти України і скористалися правом на тимчасовий захист відповідно до законодавства такої іноземної держави, отримана у 2022-2023 роках до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається. Декларація за відповідні звітні періоди не подається за умови відсутності інших.

«Моя податкова» – податкові послуги у смартфоні

Державна податкова служба розробила мобільний застосунок «Моя податкова». Мобільний застосунок «Моя податкова» від ДПС доступний громадянам та може бути завантажений на телефони як на платформі Android, так і iOS. Ідентифікація здійснюється онлайн з використанням КЕП або хмарного підпису. Про користь і зручності використання мобільного застосунку від ДПС розповів на Громадській раді начальник ДПІ у м. Черкасах Олександр Коваленко.

За даними ДПС понад 43 тисячі користувачів вже завантажили додаток «Моя податкова» та отримують послуги у смартфоні.

Олександр Анатолійович детально розповів, які містить розділи додаток та як із ними працювати.

«Моя податкова» – простий і зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби громадянами, а також сплати податків з використанням запропонованих платіжних систем.

Розділ «Мої дані» мобільного застосунку містить інформацію про:

–   адресу реєстрації та фактичне місце проживання;

–   об’єкти оподаткування;

–  обов’язок сплатити суму грошового зобов’язання (ППР).

Розділ «Реєстри» мобільного застосунку надає можливість здійснити:

–   пошук фіскального чека;

–   пошук марки акцизного податку;

–   переглянути дані реєстру платників ПДВ;

–   переглянути дані реєстру страхувальників;

–   переглянути дані реєстру платників єдиного податку.

У розділі «Повідомлення» мобільного застосунку користувач може переглянути:

–  квитанції;

–  відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів  та утриманих податків;

–  інформація з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про джерела/суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку та військового збору;

–  листи контролюючого органу;

Інші повідомлення контролюючого органу.

У розділі «Послуги» мобільного застосунку можна здійснити:

–   направлення запиту на отримання відомостей про суми виплачених доходів.

Після завантаження на свій мобільний телефон мобільного застосунку «Моя податкова» у розділі «Послуги» обираємо «Отримати відомості про суми виплачених доходів» вказуємо необхідний період* та отримуємо результат за 5 хвилин.

Крім того нагадуємо, що швидко отримати відомості про доходи можна у меню «ЕК для громадян» приватної частини Електронного кабінету;

–  подання Податкової декларації про майновий стан і доходи (податкова знижка).

Оберіть «Подати декларацію про майновий стан і доходи», далі вкажіть суму витрат відповідного виду, зазначте реквізити банківського рахунку (інша інформація про банківський рахунок заповниться автоматично), прикріпіть документи в електронному вигляді (додатки можуть бути додані у pdf-форматі або фото) підписуйте та надсилайте;

–  переглянути інформацію про стан розрахунків з бюджетом та сплатити податки».

Додамо також, мобільний застосунок доповнюватиметься новими можливостями відповідно до потреб платників податків.

Для вдосконалення роботи та сервісів мобільного застосунку щоденно працівниками ЦОПів Головного управління ДПС у Черкаській області проводиться роз’яснювальна робота та залучаються платники до використання сервісів застосунку.

У разі виникнення будь-яких запитань у платників податків щодо роботи застосунку та наявності пропозицій щодо вдосконалення сервісів, можна їх надсилати на адресу: infotax@tax.gov.ua або звертатись за телефоном 0 800 501 007.

Обґрунтування технічних та якісних характеристик – Послуги пов’язані з друком

Учасник повинен надати Замовнику послуги у відповідності до Закону України «Про медіа» та  інших актів чинного законодавства України.

Для надання послуг з висвітлення діяльності Золотоніської міської ради та її виконавчих органів, друкований засіб масової інформації (далі ЗМІ) має відповідати наступним критеріям:

200 млн грн задекларували громадяни у січні 2024 року

У січні 2024 року до Головного управління ДПС у Черкаській області громадянами подано близько 900 декларацій про майновий стан і доходи за 2023 рік.

Загальна сума задекларованого доходу становить 200 млн грн.

Деклараційна кампанія: минулорічні підсумки та результати першого місяця 2024 року

За 2023 рік громадяни подали 12 145  декларацій про доходи, отриманих у 2022 році. Загальна сума задекларованих громадянами доходів становить 2 618,8 млн грн. За результатами проведених розрахунків, за поданими деклараціями задекларовано до бюджету 43,8 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 5,98 млн грн військового збору.

Коли не подається податкова декларація про майновий стан і доходи

Триває кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2023 року. Звертаємо увагу, що Податковим кодексом України передбачено випадки, відповідно до яких платники звільнені від подання податкової декларації про майновий стан і доходи.

Так, відповідно до п. 179.2 ст. 179 Кодексу податкова декларація не подається, якщо платник податку отримував:

comments powered by HyperComments