Корисна інформація для вступників з тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу

З 03 червня по всій Україні почали роботу освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна». Через центри жителі тимчасово окупованих територій можуть вступити в українські виші та профтехи за спрощеною процедурою – без ЗНО, українського паспорта та атестата.

Розгляд пропозицій щодо детального плану земельної ділянки по вул. Баха, 4

Повідомляємо про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості щодо розробленого детального плану частини міста в межах земельної ділянки по вул. Баха, 4, яким передбачено розміщення магазину.

Відповідальною особою є головний архітектор м. Золотоноша Веснін Ігор Володимирович.

Про отримання ліцензії на зберігання та продаж пального

Звертаємо увагу, платник, який зберігає та/або продає пальне  зобов’язаний для роботи з 1 липня до цієї дати зареєструватися в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, зареєструвати акцизні склади, зареєструвати витратоміри-лічильники/рівнеміри-лічильники і отримати ліцензії.

Підстави відмови у державній реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень

Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі – державна реєстрація прав) проводиться: державним реєстратором; нотаріусом, який діє як державний реєстратор; державним і приватним виконавцем у випадках, визначених законом.

46-та сесія міської ради

До відома депутатів міської ради! 21 червня 2019 року о 16.30 у залі засідань міськвиконкому відбудеться 46 сесія міської ради VІІ скликання з переліком питань: внесення змін до міського бюджету на 2019 рік, вирішення питань земельних відносин, господарської діяльності та інші.

Пенсійний фонд акцентує, що від сплати страхових внесків залежить розмір майбутньої пенсії

Протягом наступних 10 років норма страхового стажу для визначення права на пенсію щороку збільшуватиметься на 12 місяців. У 2028 році право на призначення пенсії за віком матимуть особи за наявності страхового стажу не менше, ніж 35 років.

Особливості нарахування єдиного внеску на суму зарплати осіб з інвалідністю – 6 актуальних прикладів

У зв’язку із запитаннями платників єдиного внеску головне управління ДФС у Черкаській області звертає увагу на особливості нарахування єдиного внеску на заробітну плату найманих працівників – осіб з інвалідністю у 2018 – 2019 рр. та наводить приклади.

Як перевірити суму податкового боргу

Нагадуємо, за повідомленням управління погашення податкового боргу головного управління ДФС у Черкаській області станом на 1 травня податковий борг платників Черкаської області склав 932,5 млн.грн. З початку року борг зріс на 276,6 млн.грн. або на 42,2 відс.

З 1 липня 2019 запроваджуються ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального

Відповідно до вимог Закону України від 19.12.2005 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (з 01.07.2019) для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:

Проставити апостиль відтепер можна значно оперативніше

З 20 листопада 2015 року змінено порядок його проставлення на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України. Новий порядок дозволяє робити це через відділи державної реєстрації актів цивільного стану територіальних управлінь юстиції.

Про суб’єктів господарювання Черкаської області, які мають податковий борг

За інформацією управління погашення податкового боргу головного управління ДФС у Черкаській області станом на 1 травня податковий борг платників Черкаської області склав 932,5 млн.грн. З початку року борг зріс на 276,6 млн.грн. або на 42,2 відс.

Реєстрація акцизних складів – до 1 червня!

Платники акцизного податку зобов’язані з 1 травня 2019 року до 1 червня 2019 року зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року.

Плата за проведення реєстраційних дій щодо нерухомості

За проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень справляється плата (адміністративний збір). Адміністративний збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому подаються відповідні документи для проведення державної реєстрації прав, та округлюється до найближчих 10 гривень.

Від 2 травня діють нові рахунки для сплати ЄСВ

Наголошуємо: –  попередні рахунки для зарахування внеску діяли до 26 квітня 2019 року включно; –  не передбачений «перехідний» період, під час якого платники ЄСВ мали б змогу сплачувати внесок як на нові, так і на «попередні» рахунки; – Казначейство України зауважило, що кошти сплачені з 2 травня платниками на старі рахунки, не будуть зараховуватись, а повертатимуться платникам, як нез’ясовані надходження (посилання на коментар Казначейства: https://is.gd/Xq5fcx)

Куди звертатися щодо отримання виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань для проставлення апостиля?

Апостиль – це спеціальний штамп, який проставляється на офіційних документах, що надходять від держав – учасниць Конвенції. Він засвідчує справжність підпису особи під документом і автентичність відбитку печатки або штампа, якими скріплено відповідний документ.

Громадські слухання щодо місцевих податків та зборів

03 червня 2019 року о 16.00 год. у приміщенні міського Будинку культури (кінотеатр «Мир»)  відбудуться громадські слухання по оприлюдненню проекту рішення про місцеві податки і збори та плати за землю на земельні ділянки на території міста Золотоноша на 2020 рік.

Використання (та оподаткування) власних коштів підприємця: питання та відповіді

У зв’язку із численними запитаннями фізичних осіб – підприємців наводимо актуальні питання – відповіді з бази «ЗІР», категорії 104.04, 107.04 та 107.12 щодо особливостей відображення у книзі обліку доходів, оподаткування та використання внесених підприємцем на розрахунковий рахунок власних коштів. 

Застосування РРО ФОП – платниками єдиного податку: питання і відповіді

У зв’язку із численними запитаннями фізичних осіб – підприємців – платників  єдиного податку наводимо актуальні питання – відповіді з бази «ЗІР», категорії 109.01, 109.02, 109.03, 109.15, 109.21 щодо проведення розрахункових операцій та застосування РРО.

comments powered by HyperComments