Дата та місце народження: 21 листопада 1969 р., м. Черкаси.

Дата та місце загибелі: 6 лютого 2015 р., с. Рідкодуб, Шахтарський район, Донецька область.

Звання: Солдат.
Посада: Розвідник.
Підрозділ: 128-а окрема гірсько-піхотна бригада.

Обставини загибелі: Загинув 6 лютого 2015 р. в бою від розриву міни, захищаючи взводний опорний пункт поблизу села Рідкодуб (Шахтарський район) Донецької області в районі Дебальцеве. 

Сімейний стан: Залишилися дружина, дві доньки та син. Нещодавно Віталій став дідом.

Місце поховання: с. Благодатне, Золотоніський район.

Указом Президента України № 108/2015 від 26 лютого 2015 року, “за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”, нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно).

Під час Революції Гідності був у черкаській самообороні, а наприкінці серпня 2014-ого року пішов добровольцем захищати Україну від сепаратистів та російської агресії. Тоді, казав, що «краще він, ніж чиясь дитина: із нього і користі буде більше, і життя вже трішки побачив».

На жаль, із війни Віталій Вергай так і не повернувся. Без рідної людини залишилися батько, дружина, дві доньки та син.

«Віталик був Розвідником з великої літери. Ми його поважали й любили, він робив те, що інші зробити не могли. Ходив туди, куди не ходили інші», – згадував про Віталія під час прощання на Соборній площі в Черкасах 12 лютого 2015 року один із його товаришів по службі.

У спогадах його близьких та бойових побратимів він назавжди лишається справжнім другом, грамотним і сміливим військовим, який співпереживав іншим.

«Мабуть, немає таких людей як він. За щоб не брався – усе міг зробить, яке б в кого не було горе, щоб не трапилося, – він завжди допомагав. Міг віддати все своє останнє. Навіть, коли були поранені, він свій шприц зі знеболювальним віддавав іншим», – ділився із журналістами під час прощання із позивним «Мажор».

Джерело: Книга пам’яті полеглих за Україну, Черкаська міська рада

Більше у ЗМІДочка героя АТО: «Свою активність я успадкувала від тата» (Нова Доба), До Дня захисника України. Віталій Вергай. Герої не вмирають (ТРК “Expo-TV)