Дата та місце народження: 2 грудня 1972 р., м. Золотоноша, Черкаська область.

Дата та місце загибелі: 4 жовтня 2014 р., Донецький аеропорт.

Звання: Підполковник (посмертно).
Посада: Старший офіцер відділення по роботі з особовим складом.
Підрозділ: 79-а окрема аеромобільна бригада.

Обставини загибелі: Загинув в ніч 4 жовтня 2014 р. під час відбиття атаки російський бойовиків на аеропорт Донецька. Прикриваючи своїх бойових товаришів, Євген загинув від вибуху гранати.

Сімейний стан: Залишились дружина та дві доньки.

Місце поховання: с. Велика Корениха (м. Миколаїв), Миколаївська область.

Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, “за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”, нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Указом № 11 від 18 листопада 2015 р. нагороджений відзнакою “Народний Герой України” (посмертно).

Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно).

З дитинства мріяв стати офіцером за прикладом свого батька. Проживав за місцем військової служби у Миколаєві.

Після закінчення Харківського вищого військового командного танкового училища у 1994 році служив в миколаївській 40-й десантно-штурмовій бригаді, яка пізніше була перейменована на 79-у окрему аеромобільну бригаду. 1999 року закінчив Національну академію оборони України в Києві. Протягом 2010—2011 років брав участь в миротворчій операції ООН у Косово.

На час російської збройної агресії проти України майор Євген Півень служив на посаді старшого офіцера відділення по роботі з особовим складом 79-ї ОАЕМБр, виконував бойові завдання в зоні проведення антитерористичної операції, у складі 1-го батальйону бригади брав участь в обороні Донецького аеропорту.

Мав піти з аеропорту на ротацію, але добровільно залишився, щоб допомогти новоприбулим воякам зорганізувати оборону летовища. Під час чергової атаки, коли терористи застосували до 200 чоловік піхоти з гранатометами й танками, було прийняте рішення про зміну позицій роти захисників аеропорту, Євген разом із групою бійців залишився прикривати відхід в ніч з 3 на 4 жовтня 2014-го. Група Євгена вступила у бій з ДРГ противника, що намагалася пробратися на поверх. В бою Євген був смертельно поранений від вибуху гранати.

Джерело: Книга пам’яті полеглих за Україну, Вікіпедія

Більше у ЗМІМиколаїв простився з майором-героєм оборони донецького аеропорту (ТСН.ua), Миколаївці попрощались із офіцером 79-ї аеромобільної бригади, що загинув під час захисту Донецького аеропорту (НикВести), Матір золотоніського десантника отримала посмертний орден сина [ВІДЕО] (zolotonosha.ck.ua)