Дата та місце народження: 3 серпня 1991 р., с. Плешкани, Золотоніський район, Черкаська область.
Дата та місце загибелі: 26 січня 2015 р., с. Спартак, Ясинуватський район, Донецька область.

Звання: Солдат.
Посада: Водій–радіотелефоніст.
Підрозділ: 95-а окрема аеромобільна бригада.

Обставини загибелі: Загинув 26 січня 2015 р. виконуючи завдання з евакуації поранених бійців з поля бою в районі с. Спартак, Ясинуватський район, Донецька область, поблизу Донецького аеропорту. В’ячеслав отримав поранення, йому намагалися надати першу допомогу, але від значної втрати крові він помер. Разом з В’ячеславом загинули солдат Синюк Д. С., прапорщик Рачок М. П., сержант Білокуров О. С., солдат Стратович А. Г.

Сімейний стан: Залишился батько.

Місце поховання: с. Плешкані, Золотоніський район, Черкаська область.

Указом Президента України № 593/2014 від 15 липня 2014 р., “за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України”, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, “за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”, нагороджений орденом «За мужність» II ступеня (посмертно).

Нагороджений Почесною відзнакою «За заслуги перед Черкащиною» (посмертно).
Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно).

Народився 3 серпня 1991 року в селі Плешкані Золотоніського району Черкаської області. У 2006 році закінчив 9 класів загальноосвітньої школи с. Плешкані. У 2008 році закінчив загальноосвітню школу с. Гельмязів. 

Був чемпіоном Черкаської області з греко-римської боротьби (серед молоді), та чемпіоном Черкаської області по бойовому самбо. В 2010 році посів перше місце на Відкритому чемпіонаті Черкаської області з бойового самбо у ваговій категорії до 90 кг. В 2013 році брав участь у Кубку України з бойового самбо серед чоловіків, де посів п’яте місце у ваговій категорії до 82 кг.

В 2013 році закінчив Навчально-науковий інститут фізичної культури, спорту та здоров’я Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького за спеціальністю «Фізичне виховання». Після закінчення інституту певний час працював вчителем фізичної культури в загальноосвітній школі села Гельмязів Золотоніського району.

Із жовтня 2013 року служив у Збройних Силах України за контрактом у 95 Житомирській окремій аеромобільній бригаді. Навесні 2014-го у складі свого підрозділу опинився у найгарячіших на той час точках війни на сході України — поблизу Краматорська та Слов’янська. Отримавши важке поранення у ногу, потрапив на реабілітацію, проте дуже скоро повернувся на фронт.

Джерело: Книга пам’яті полеглих за Україну, Вікіпедія

Більше у ЗМІЗолотоніщина втратила ще одного героя – На сході загинув житель Плешканів (zolotonosha.ck.ua), Він загинув недаремно, – на Золотоніщині попрощалися з молодим десантником (відео) (ПроВсе)