Дата та місце народження: 10 травня 1973 року, м. Золотоноша
Дата та місце загибелі: 16 листопада 2022 року, поблизу с. Тараса Шевченка, Херсонська область
Місце поховання: Золотоноша, Алея Героїв

Звання: Штаб-серджант
Підрозділ: 61-ша окрема бригада морської піхоти

Обставини загибелі: Під час виконання бойового завдання екіпаж автомобіля у складі чотирьох захисників підірвався на ворожій міні. В останній момент Віктор встиг вивернути кермо автівки, врятувавши побратимів.

Віктор Пелих народився 10 травня 1973 року у Золотоноші. Закінчив школу №6, потім – професійно-технічне училище №40. Справжній патріот своє країни і люто ненавидів ворогів. Саме тому залишив розмірене життя зі своєю сім’єю за кордоном, яке облаштував там ще до клятої війни, і пішов добровольцем на фронт. До своїх побратимів, з якими пройшов майже чотири роки воєнного лихоліття на Донбасі, починаючи з 2014 року. Сміливий, відважний, людяний, міг завжди підставити товаришу плече, з таким і в розвідку будь-хто пішов би.

15 листопада 2022 року під час виконання бойового завдання екіпаж автомобіля у складі чотирьох захисників підірвався на ворожій міні. За кермом машини був Віктор. На порятунок життя не було й секунди, але Віктор зорієнтувався і ціною власного життя врятував своїх побратимів. Він отримав поранення несумісні з життям.

ДжерелоЗагинув, рятуючи побратимів  (Золотоноша.City)