Керамічних птахів, квіти, диво-звірів, а ще дерево життя створює з глини золотоніська художниця Надія Резніченко зі своїми вихованцями. Вироби ліплять у студії гончарного мистецтва і нині втілюють ще одну творчу ідею.
Деталі розповідає Суспільне.Черкаси у своєму сюжеті.
Директорка Золотоніського краєзнавчого музею імені Михайла Пономаренка Віта Ямборська розповіла: усіх відвідувачів зустрічають рушником. Тільки замість полотна і ниток – глиняне оздоблення на стіні із цегли. В основі орнаменту – хвиляста лінія, обрамлена листям та ягодами, зображення дерева життя, диво-птахів та квітів.
![Керамічний рушник: на Черкащині у студії гончарного мистецтва втілюють творчі ідеї Керамічний рушник: на Черкащині у студії гончарного мистецтва втілюють творчі ідеї](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/330a4ac2dcedaec7.jpg)
“Зараз цей керамічний рушник став візитівкою нашого краєзнавчого музею, а ще він є одним із його експонатів основного фонду. У 2021 році 23 вересня, коли Золотоноша святкувала свій черговий день народження, наш музей отримав такий прекрасний подарунок”.
За словами пані Віти, авторами цього керамічного панно є членкиня Національної спілки художників України, керівниця студії гончарного мистецтва “Мальва” Надія Резніченко зі своїми учнями. Керамісти декорували також стіну на приміщенні місцевого терцентру соціального обслуговування, при якому діє студія.
![Керамічний рушник: на Черкащині у студії гончарного мистецтва втілюють творчі ідеї Керамічний рушник: на Черкащині у студії гончарного мистецтва втілюють творчі ідеї](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/cb3e89351446ba18.jpg)
Серед виробів на панно є роботи учнів студії Сергія Лебедя та Дмитра Коваленка. У Дмитра — виліплені київські “Золоті ворота” та черкаський Пагорб Слави. Сергій додав:
“Є також мої пазли – чотири штучки. Вони символізують єдність”.
![Керамічний рушник: на Черкащині у студії гончарного мистецтва втілюють творчі ідеї Керамічний рушник: на Черкащині у студії гончарного мистецтва втілюють творчі ідеї](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/e10efc5115cfbb7b.jpg)
![Керамічний рушник: на Черкащині у студії гончарного мистецтва втілюють творчі ідеї Керамічний рушник: на Черкащині у студії гончарного мистецтва втілюють творчі ідеї](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/d5bafe39a45092df.jpg)
“Там ще будуть промені у зірки. Зробимо. А тут низом підуть хмари. Вони великі будуть. Вони вже намальовані. Аж сюди будуть. Отак сюди будуть хмари”, — розповіла Надія Резніченко.
З її слів, плитки для майбутніх хмар і променів готові. Вони чекають на столах майстерні, коли ними прикрасять стіну.
![Керамічний живопис: на Черкащині у студії гончарного мистецтва втілюють творчі ідеї Керамічний живопис: на Черкащині у студії гончарного мистецтва втілюють творчі ідеї](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/bf8788df4a86dd55.jpg)
Що відомо:
Студія діє на базі відділення денного догляду дітей-інвалідів Золотоніського міського центру соціальної допомоги з 2016 року. Її відкрили за гроші благодійників та міського бюджету. На ремонт і облаштування витратили 400 тис. гривень: придбали гончарне обладнання, виготовили спеціальні меблі. Працівники соціального захисту допомагали методичним наповненням майстерні. З допомогою благодійників придбали автомобіль, яким щодня соцпрацівники привозять дітей з інвалідністю на заняття до центру.
Навчають дітей гончарству майстриня Надія Резніченко і підопічний центру, волонтер Сергій Лебідь. Програму навчання для особливих дітей складають самі, адже потрібних посібників немає.
Директорка Золотоніського Центру надання соціальних послуг виконкому Золотоніської міської ради Людмила Неліна переконана: «Гончарство – важлива складова реабілітації та терапії дітей. Гончарні круги є електричні й механічні, тому під час заняття розвивається моторика рук і ніг. Творчий процес допомагає психологічній рівновазі. Я впевнена, що хтось вийде з цієї майстерні справжнім митцем, роботами якого будуть пишатися».