За який період вперше подається податкова декларація з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за формою у редакції наказу Мінфіну від 10.11.2022 № 371?

Затверджено нову редакцію податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Нова форма Декларації (у редакції Наказу № 371) застосовується з 01.01.2023 та вперше подається за базовий податковий (звітний) період – 2023 рік.

В яких рядках декларації про майновий стан і доходи вказується сума доходів від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна, що включається (не включається) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу?

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, частина доходів від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями ст.ст. 172 та 173 ПКУ

Новації оподаткування ПДФО

Платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов’язки щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності та/або документів (повідомлень), у тому числі передбачених статтями 39 і 39 прим.2, п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України, реєстрації у відповідних реєстрах податкових накладних, розрахунків коригування, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов’язків

За який період вперше подається податкова декларація збору за місця для паркування транспортних засобів за формою з урахуванням змін, внесених наказами Міністерства фінансів України від 30.11.2022 № 402 та від 20.12.2022 № 445?

Наказом Міністерства фінансів України від 30.11.2022 № 402 «Про внесення змін до форми Податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів» зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2022 № 445 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 30 листопада 2022 року № 402» затверджено нову форму Податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів

Платникам податків Черкащини в 2022 році відшкодовано 540,4 млн гривень податку на додану вартість

Протягом 2022 року платниками Черкаської області заявлено до відшкодування ПДВ на розрахункові рахунки 742,3 млн грн, що на 488,1 млн грн менше, порівняно з показником за відповідний період минулого року.
В цілому протягом 2022 року платники Черкаської області отримали бюджетне відшкодування ПДВ грошовими коштами на загальну суму 540,4 млн грн, в 2021 році бюджетне відшкодування було отримано на загальну суму 1 013,1 млн гривень.

Триває кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2022 року

Із 1 січня 2023 року розпочалась кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2022 року. Подання декларації про майновий стан і доходи за минулий рік – це конституційний обов’язок громадян (ч. 2 ст. 67 Конституції України).

Оновлена функція «Дані для декларації» в Реєстрі декларацій

Цього разу звертаємо увагу суб’єктів декларування на те, що Національним агентством з питань запобігання корупції оновлено функцію «Дані для декларації» в Реєстрі декларацій. Тепер декларанти можуть отримати майже всю необхідну інформацію для заповнення декларації за різні періоди.

За якими ідентифікаторами форм податковий агент подає в електронному вигляді Розрахунок та додаток 4ДФ до Розрахунку?

Електронні форми документів у форматі за стандартом на основі специфікації eXtensibleMarkupLanguage (XML) оприлюднюються на вебпорталі ДПС. На вебпорталі ДПС у рубриці Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр форм електронних документів розміщені електронні форми:

Як завантажити власний кваліфікований сертифікат відкритого ключа?

Клієнти (користувачі) мають можливість завантажити кваліфіковані сертифікати відкритих ключів на персональний комп’ютер за допомогою програмного забезпечення «ІІТ Користувач ЦСК-1»

За яким ідентифікатором форми в електронному вигляді подається Податкова декларація екологічного податку?

На офіційному вебпорталі ДПС у рубриці Електронна звітність>Платникам податків про електронну звітність>Інформаційно-аналітичне забезпечення>Реєстр форм електронних документів розміщені електронні форми Податкової декларації екологічного податку, затвердженої наказом Міністерства фінансів України

За яким ідентифікатором форми документа в електронному вигляді ФОП на загальній системі оподаткування подають декларацію про майновий стан і доходи?

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається за базовий звітний період, що дорівнює календарному року для самозайнятих осіб – до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розд. IV ПКУ

В яких випадках ЮО платник ЄП не визначає мінімальне податкове зобов’язання?

Мінімальне податкове зобов’язання – мінімальна величина податкового зобов’язання із сплати податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь, розрахована відповідно до ПКУ

Чи може контролюючий орган надати платнику податків (ЮО, ФОП, ФО) у паперовій формі декілька оригіналів довідки-підтвердження статусу податкового резидента України для уникнення подвійного оподаткування відповідно до норм міжнародних договорів для пред’явлення за місцем вимоги?

Форма довідки-підтвердження статусу податкового резидента України для уникнення подвійного оподаткування відповідно до норм міжнародних договорів та Порядок підтвердження статусу податкового резидента України для уникнення подвійного оподаткування відповідно до норм міжнародних договорів затверджені наказом Міністерства фінансів України від 19.08.2022 № 248 зі змінами та доповненнями

Скільки декларацій акцизного податку та додатків 6 до них потрібно подавати до контролюючого органу СГ роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів в декількох пунктах продажу (в т.ч. розташованих в населених пунктах, підпорядкованих різним органам самоврядування), які обслуговуються в одному або декількох контролюючих органах?

Суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами, що має один або декілька пунктів продажу, які розташовані на території підпорядкованій одному органу місцевого самоврядування складає та подає декларацію акцизного податку та заповнює один Додаток 6 до Декларації відповідно до цього Коду території

Якою датою реєструється податкова накладна/розрахунок коригування до податкової накладної в ЄРПН після прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування в ЄРПН?

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку – продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Вибір розміру податкової соціальної пільги та строк її дії

У разі якщо платник податку на доходи фізичних осіб має право на застосування податкової соціальної пільги з двох і більше підстав, зазначених у п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України, застосовується одна податкова соціальна пільга з підстави, що передбачає її найбільший розмір, за умови дотримання процедур

На які цілі надається та в якій сумі не включається до оподатковуваного доходу благодійна допомога, що надається платникам податків, визначеним у п.п. 165.1.54 п. 165.1. ст. 165 ПКУ?

Не включається до оподатковуваного доходу благодійна допомога, виплачена/надана благодійниками (волонтерами): а) у будь-якій сумі (вартості), що надається:

Чи передбачена відповідальність за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах підприємства?

Порядок визначення строків здавання готівкової виручки (готівки) та ліміту каси встановлено розд. V Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148 із змінами та доповненнями

Фізособа-«єдинник» – власник земельного паю припинив діяльність: як сплачувати земельний податок?

Фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку – власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) (землекористувачі, яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності на правах постійного користування) при припиненні господарської діяльності сплачують земельний податок на загальних підставах

comments powered by HyperComments