В Золотоноші, окрім вже існуючих форм сімейного виховання, сімей усиновлювачів та опікунів, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, з’явилася нова форма – патронатна сім’я. Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах. Такі діти зазвичай потребують захисту та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних послуг підтримки для відновлення її здорового функціонування.
Термін перебування дитини в такій сім’ї – від трьох місяців (в окремих випадках – до 6-ти місяців). За цей час органи опіки та піклування повинні провести роботу з батьками дитини і визначити, де їй буде краще, при цьому можливість повернути дитину до батьків має бути пріоритетом в роботі з сім’єю.
Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які:
- перебувають у зареєстрованому шлюбі;
- проживають на спільній житловій площі;
- мають позитивний досвід виховання дітей;
- одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю;
- пройшли курси спеціальної підготовки.
Патронатні сім’ї можуть стати доволі непоганою альтернативою для вчителів, які пішли на пенсію за вислугою років, а також осіб з педагогічною чи медичною освітою, які залишилися без роботи. Заохочувати ж створювати сім’ї патронатного виховання держава буде коштами.
Патронатні вихователі щомісячно отримують оплату (грошову винагороду) за надання послуг, у розмірі 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, на час влаштування дітей. Також на утримання влаштованих дітей виплачується соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку за кожен місяць її перебування.
Запровадження патронатних сімей — це шанс надати допомогу дітям, які опинились у біді.
Організувати патронатне виховання в місті Золотоноша допоможе центр соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді . За детальнішою інформацією можна звернутися за адресою: вул. Шевченка, 70, кабінет 207. Або за телефоном – 5-36-72. Директор центру – Наталія Скиба.