В умовах, коли українська мова потребує особливої уваги та підтримки, читання книг, написаних красивою та багатошаровою мовою, може стати найкращим способом не лише збагатити свій словниковий запас, але і відчути глибину та виразність рідної мови. Редакція Золотоноша.City вирішила запитати думку професіонала – директорки Золотоніської міської бібліотеки, що на вул. Шевченка, 61 Людмили Безкровної. Які книги вона порекомендувала б, ті, з якими читач поринає в інший світ української мови?
– У нашій міській бібліотеці ви зможете знайти доробки сучасних літературних гуру та інші твори, які мають потенціал спонукати читачів вивчати та любити українську мову. Серед них є справжні скарби:
1. “Століття Якова” автор Володимир Лис
Перше місце у списку займає роман Володимира Лиса “Століття Якова”, який здобув Гран-прі на конкурсі “Коронація слова – 2010”. Ця епос-біографія, наповнена драмою, коханням та переживаннями за долю героїв, вразливо передає мову західнополіського діалекту, додаючи твору аутентичності. Ліричні моменти та психологічні нюанси роблять цей твір надзвичайно насиченим і вражаючим для читача.
2. “Букова Земля” авторка Марія Матіос
Друга у списку – “Букова Земля” від Марії Матіос, провідної української письменниці. Ця сага, простягнута на 225 років, розкриває переплетені історії п’яти різних родин та історичних постатей, пов’язаних із Буковиною. Твір вражає не лише своєю епічністю, але й глибоким використанням української мови, що стає справжнім ковтком свіжого повітря для поціновувачів мовної краси.
3. “Чорний ворон” автор Василь Шкляр
“Чорний Ворон” – не просто історичний роман, а маніфест української ідентичності та способу життя. Василь Шкляр використовує легку мову. Сюжет, який зводиться до життя семи тисяч гектарів лісів на Черкащині та войовничих повстанців, що боронять українські землі. Твір сповнений пригод, кохання та інтриг, змушує читача не тільки задуматися над минулим, але і переживати кожен момент разом із героями.
4. “Доця” авторка Тамара Горіха Зерня
“Доця” Тамари Горіхи Зерня – роман-документ, який швидко став однією з найобговорюваніших книг про війну на Донбасі. Дебютна творчість військової волонтерки вразливо передає реальність подій та глибокі почуття персонажів, вражаючи своєю мовною точністю.
5. “Доки смерть не розлучить нас” автор Юрко Вовк
Ці книги – справжні скарби, які не лише зацікавлять читача, але й надихнуть на вивчення та покращення рідної мови. У бібліотеці є чудова нагода не лише насолоджуватися літературою, але й поглиблювати знання української мови через шедеври вітчизняних писемних чаклунів.
Запрошуємо всіх охочих до читання, Золотоніська міська бібліотека завжди відчинена для вас з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 15:30.
Матеріал підготувала Лілія Титаренко