EdCamp – рух активного учительства, що заполонив усю Україну, цієї весни увірвався й до Золотоноші, у спеціалізовану школу № 2 інформаційних технологій. Вчителі нашого регіону беруть у ньому активну участь, тому найбільш прогресивні, розкутіші та креативні освітяни зібралися минулої суботи задля вкрай важливої справи. Мова йде про обмін ідеями, напрацюваннями, учительським драйвом у неформальній обстановці формату (не)конференції. Головна родзинка – новий формат спілкування.
Неконференція підпорядковується закону «про дві ноги»: учасниці й учасники самостійно визначають програму й хід заходу. Після завершення з’являється так званий «ефект довгого хвоста» – продовження дискусій та спільна діяльність педагогів. EdCamp – демократичне місце зустрічі. Освітяни зібралися 23 березня, щоб обговорити питання, які їх турбують найбільше. А це – шанс створити унікальну платформу для професійного зростання, що передбачає відкритий обмін педагогічним досвідом, співпрацю й вирішення спільних завдань за принципом.
Тема золотоніського EdCamp – «Школа – простір освітніх можливостей для всіх». Вона припала до душі експертам-спікерам з різних куточків країни. В її рамках гості поділитися на учительській (не)конференції своїми ідеями, напрацюваннями й презентувати сучасні освітянські родзинки з найрізноманітніших тем. Педагоги цього дня поринули у світ змішаного навчання, робототехніки, тайм-менеджменту, профілактики вигорання, STEM-технологій, LEGO, інновацій та цифрових інструментів.
У адміністрації СШІТ № 2 нині дякують усім, хто долучився до такого масштабного заходу. Особливу подяку висловлюють незмінним друзям навчального закладу – міському голові Золотоноші Віталію Войцехівському, депутату Черкаської обласної ради Віктору Полозову, Золотоніській міській раді, ТОВ ПІІ «Еконія», Золотоніському маслоробному комбінату, підприємству «Фес Укр», Благодійному фонду «Разом», табору MAXIMUM, ФОП Старухіна Ж.М., ФОП Бабенко О.В.
Як відомо, EdCamp уперше був проведений у 2010 році освітянами із США. На сьогодні понад 1 500 заходів у 29-и країнах світу об’єднали учителів з усіх куточків земної кулі для відкритого обміну педагогічним досвідом, співпраці й вирішення спільних завдань. Формат EdCamp є шостим у світовому рейтингу найбільш інноваційних освітніх організацій 2015 року. Україна стала 9-ою країною у світі та 3-ою в Європі, яка долучилася до цієї міжнародної сім’ї.