Як підвищити активність молоді під час Президентських та Парламентських виборів? Автори та авторки проекту «реАнімація виборців» придумали зробити це шляхом анімації. Головна мета була – привернути увагу молодіжної аудиторії до важливості свідомого голосування із подальшою їх активною участю у виборчому процесі через створення мультиплікаційних фільмів.
Саме тому у Золотоніському коледжі ветеринарної медицини БНАУ відбувся воркшоп із анімації, що його провели експерти столичної студії «Ridni Animation» та активістки проекту «реАнімація виборців».
– Чому ми вирішили проводити саме заняття із мультиплікації? За дослідженнями соціологів, менше третини молодих людей мають намір голосувати на найближчих виборах. Особливо це стосується молоді, яка не має вищої освіти і навчається у професійно-технічних закладах у районних центрах, –розповідає координаторка проекту у Черкаській області та голова ГО «ФлайМедіа» Ірина Семенова.
За її словами, оскільки молодь належить до тієї вікової групи, яка найбільш прихильно ставиться до демократичного розвитку України, то їх небажання брати участь у політичному житті країни викликає занепокоєння.
Серед причин низької участі молоді у районах у виборах можна відмітити недостатню віру юнацтва у важливість їхнього голосу, нерозуміння політичних процесів та відсутність паралелей між тими процесами та життям і добробутом на місцях. Юнацтву бракує інформації про їхні виборчі права, не вистачає впевненості у тому, що їх голос – значущий, а це означає, що тільки через інформування молодь замотивувати неможливо. Треба дати їм інструмент, який допоможе відчути, що доля виборів та доля країни – у їхніх руках.
– Довіряти лише своєму серцю, керуватися власними думками. Тільки так можна запобігти впливу та тиску ззовні, – переконана майбутній ветеринар Світлана Гіщіна.
Fрхітектор та аніматор Всеволод Яцрес, який навчав золотоніську молодь створювати мультфільми, поділився своїми спостереженнями:
– Вражений ідеями,які народжувалися у процесі обговорення цих хлопців та дівчат. Вони розуміють, що беруть відповідальність за того, кого обиратимуть на виборах. Маю відзначити, що у роботі над мультфільмом вони розкривалися і дивували своєю дорослістю, – ділиться враженнями фахівець.
Загалом організатори проекту очікують, що участь у заняттях з анімації візьме понад 200 учнів та учениць старших курсів ПТНЗ, які дізнаються про важливість активної участі у виборах через «роботу пальчиками» під час воркшопів із анімації, а також візьмуть участь у конкурсі на кращий мультфільм, присвячений участі у виборах.
– Щиро дякуємо керівництву навчального закладу за підтримку та активну участь у проекті, – коментує координаторка проекту у Черкаській області та голова ГО «ФлайМедіа» Ірина Семенова.
Нагадаємо, що проект «реАнімація виборців» втілює громадська організація «Турбота» за підтримки Посольства США в Україні на теренах Кіровоградської, Черкаської та Полтавської областей. Партнери проекту – громадська організація «Культурний діалог» (м. Кременчук) та громадська організація «Fly Media» (м. Черкаси). Більше інформації – на сайті ГО «Турбота»: http://turbota.kr.ua/
Автори мультфільму, який набере найбільше вподобань та переглядів отримають призи. Тож дивіться, лайкайте, поширюйте та підтримуйте нашу молодь!