Про це нашому інтернет-виданню повідомив військовий комісар Золотоніського військкомату Сергій Польовий. За його словами, із 35 новобранців вже набрали 21. Призов розпочався з 1 жовтня і триватиме до 31 грудня. Призивають на строкову військову службу чоловіків від 18 до 27 років, які за станом здоров’я можуть служити у війську і які не мають права на звільнення або відстрочку. Пише Золотоноша. сіті
Серед золотоніських призовників – мешканець Золотоноші Руслан Орап. Його батько Ігор – учасник антитерористичної операції на Сході України: 1 рік і 3 місяці обороняв Піски та Зайцеве. Свій військовий обов’язок виконав перед Батьківщиною і дядько Руслана – Микола. Тож, коли юнак отримав повістку з військкомату, рішення служити у війську ухвалив відразу. З мрією про десантні війська довелося розпрощатися після проходження медичного огляду. Наразі юний захисник направлений до Вінницького навчального центру. Його служба триватиме 1,5 року. Батьки, родичі, друзі, знайомі призовника твердо переконані: такі славні і порядні хлопці, як Руслан, не підведуть, у них можна бути впевненим на сто відсотків.
Як розповів Сергій Польовий, через COVID-19, було перенесено весняний призов 2020 на пізніший строк. Термін осінньої призовної кампанії не змінився. Однак, обов’язковим для юнаків, яких направлятимуть до військових частин, є результат тесту на коронавірус.
– Усі призовники під час проходження медичної комісії здають ІФА-тести. І тільки після того, коли результат негативний, призовник йде служити до війська, – пояснює військовий комісар. – Загалом, це Національна гвардія України, Державна прикордонна служба України та Державна спеціальна служба транспорту. Розподіл здійснюють в обласному військкоматі. Якщо результат тесту на COVID-19 – позитивний, людині дається час, щоб пролікуватися, потім вона проходить повторне тестування. Хочу наголосити, що участь у проведенні АТО-ООС на території Донецької та Луганської областей наші призовники не беруть.
Таких охочих, як серед жителів міста, так і району, набереться до 25 осіб. Кожен з них має свою мотивацію. У когось друзі служили в армії і розказали, що там не все так погано. Іншому – для подальшого життя потрібна служба в армії; дехто хоче піти на строкову, щоб потім залишитися на контракт.
Серед добровольців є 20-річні юнаки, а є й 18-річні. Наразі такі випадки, коли хлопці переховуються чи вискакують через вікно, щоб не потрапити на очі представникам військкомату, як було раніше, не трапляється.