Головне управління ДПС у Черкаській області (далі – ГУ ДПС) продовжує роз’яснювати положення чинного антикорупційного законодавства та допомагати із заповненням декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, обов’язок щодо подання якої встановлено Законом України «Про запобігання корупції».

Цього разу з’ясуємо чи потрібно  декларувати матеріальну допомогу, яку суб’єкт декларування отримав від інших країн та міжнародних організацій через війну, а також в Україні.

Ми вивчили позицію та роз’яснення Національного агентства з питання запобігання корупції щодо декларування матеріальної допомоги, яку отримали публічні службовці або члени їхніх сімей, та зазначаємо наступне.

Незалежно від того, чи перебували ви на території України чи за кордоном у час, коли отримували цю допомогу, декларувати її не потрібно.

Якщо ви вже подали декларацію, в якій зазначено відомості про грошові виплати (матеріальну допомогу) від міжнародних організацій, іноземних держав, то це не потягне за собою юридичних наслідків. У наступній декларації за 2023 рік ви можете просто не зазначати такі виплати.

Водночас це стосується лише тих декларацій, звітний період яких повністю або частково припадає на період дії воєнного стану.

Отже, якщо допомога виплачена за рахунок

коштів іноземних держав (йдеться, зокрема, про виплати українцям, які виїхали за кордон унаслідок повномасштабного вторгнення рф), крім коштів, отриманих від рф;

міжнародних організацій (наприклад, за рахунок коштів Всесвітньої продовольчої програми ООН, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, коштів ЮНІСЕФ, Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні), її не потрібно декларувати.