Житлові субсидії на неопалювальний період: кому необхідно подати заяву

Опалювальний сезон завершується, і черкащани цікавляться, чи потрібно подавати повторно заяву для призначення субсидії. Фахівці Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області інформують, що робити для продовження виплати на неопалювальний період.

Право на житлову пільгу мають пенсіонери, які працювали за певними професіями в сільській місцевості

Скористатись пільгою в розмірі 100 % знижки на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу в межах встановлених норм можуть пенсіонери окремих професій, які працювали в сільській місцевості та продовжують там проживати після виходу на пенсію.

Електронні сервіси Фонду: зручний спосіб отримання послуг

На вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України користувачі можуть знайти та скористатись значною кількістю послуг, які надаються online.
Завдяки впровадженню централізованих інформаційних технологій застраховані особи та пенсіонери мають можливість:

Увага! Фізичну ідентифікацію особи для виплати пенсії потрібно проходити НЕ ВСІМ!

У зв’язку з численними дзвінками на телефонну «гарячу» лінію Головного управління Фонду в області стосовно того, що з 1 березня 2024 року Пенсійний фонд припиняє виплату пенсій усім пенсіонерам, які не пройдуть «фізичну ідентифікацію особи», повідомляємо. 
 
Усім пенсіонерам, кому пенсія виплачувалася на 1 січня 2024 року (не припинена у встановленому Законом порядку), вона буде виплачуватися і надалі без будь-яких обмежень. Крім цього, з 1 березня 2024 року такі пенсії будуть проіндексовані (збільшені) на індекс інфляції, який визначатиметься Кабінетом Міністрів України окремою постановою.  
 
Винятком є лише особи з числа внутрішньо переміщених осіб, які набули цей статус до повномасштабного вторгнення росії на територію України (до 24 лютого 2022 року). Ця категорія осіб, згідно з чинним Порядком, має проходити ідентифікацію двічі на рік у будь-якому з відділень АТ «Ощадбанк» як одержувачі пенсії чи соціальної допомоги.  
 
Нині всі пенсіонери з числа внутрішньо переміщених осіб мали пройти ідентифікацію на 01 січня 2024 року, проте у зв’язку із запровадженням у країні воєнного стану граничний термін проходження ідентифікації Урядом перенесено на 31 березня 2024 року (не проходження фізичної ідентифікації вказаною категорією пенсіонерів до визначеного граничного терміну дійсно може слугувати причиною для тимчасового призупинення виплати пенсії до зясування всіх обставин, але відновлення всіх виплат відбуватиметься відразу після ідентифікації особи). 
 
Пройти ідентифікацію особам, яким із різних причин призупинено виплату пенсії, можна так:  
особисто звернутися до відділення АТ «Ощадбанк» або до будь-якого зручного сервісного центру Пенсійного фонду України з документом, що посвідчує особу (паспорт громадянина України); 
через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України; 
у закордонній дипломатичній установі України отримати документ, який засвідчує, що фізична особа є живою, якщо пенсіонер з числа ВПО перебуває за кордоном; 
за допомогою відеоконференцзв’язку з територіальним органом Пенсійного фонду України. 
 
 
Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області 

Зміна телефонних номерів

Золотоніський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) головного управління Пенсійного фонду України інформує, що  у зв’язку з модернізацією станційного обладнання ПАТ «Укртелеком» та виводу з експлуатації АТС-5 з 01.11.2019 було змінено номери телефонів:

Пенсійний фонд акцентує, що від сплати страхових внесків залежить розмір майбутньої пенсії

Протягом наступних 10 років норма страхового стажу для визначення права на пенсію щороку збільшуватиметься на 12 місяців. У 2028 році право на призначення пенсії за віком матимуть особи за наявності страхового стажу не менше, ніж 35 років.

comments powered by HyperComments