В якості відповіді на онлайн-звернення від жителя міста, керівник управління архітектури Ігор Веснін надає роз’яснення щодо процесу передачі земельних ділянок без плану зонування:

Раніше ч. 3 ст. 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 р. № 3038-VI забороняла передачу (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юрособам для містобудівних потреб у разі відсутності плану зонування або детального плану території.

1 квітня 2018 року набрав чинності Закон України від 01.03.2018 р. № 2314-VIII, яким визначено виключення з цієї заборони.

Це зокрема:

  • розташування на земельній ділянці будівлі (споруди), що перебуває у власності фізичної або юридичної особи;
  • приватизація громадянином земельної ділянки, наданої йому в користування відповідно до закону.

Тож у цих випадках міська рада зможе передавати у власність або користування земельні ділянки, на яких розташоване майно громадян, або земельна ділянка передана у постійне користування відповідним рішенням раніше без наявності плану зонування або детального плану території, що суттєво зменшило час та вартість виготовлення проектної документації для приватизації землі громадянами.