На запрошення міського голови міста-побратима Бердичів Сергія Орлюка делегація із Золотоноші в особі заступника міського голови Олександра Флоренка та старости Кропивнянського округу Олександра Кипича взяла участь у відзначенні Днів Європейської культури та 267-ї річниці від Дня першої коронації ікони Матері Божої Бердичівської. Також на урочистостях були присутні гості з польської Ченстохови та литовського Алітуса, з яким, до речі, наше місто є побратимами.
Для початку циклу культурних дійств золотоніські гості разом з іншими зустрілись зі Сергієм Орлюком у Музично-драматичному театрі. Зустріч розпочалася зі спільного виконання трьох Державних Гімнів – України, Польщі, Литви. Хвилиною молитви було вшановано пам’ять загиблих у боротьбі з російськими окупантами.
«Світлий промінчик серед страшної військової теми – це єднання. Єднання навколо подолання ворога. Єднання навколо віри й допомоги нашим захисникам. Єднання навколо рідної української мови. Єднання заради Перемоги та підтримка всього цивілізованого світу. Це те, що допоможе українцям вистояти у війні і відновити власні кордони», – виступив Олександр Флоренко та висловив щирі слова вдячності бердичівській громаді та іноземним друзям за співпрацю.
Згодом гості оглянули фотовиставку «Україна – розп’яття», а по закінченню офіційної зустрічі поклали квіти скорботи і пам’яті до підніжжя Меморіалу «Слава Героям!».
З нагоди Днів Європейської культури на фасаді залізничного вокзалу встановили пам’ятну дошку на честь 100-річчя зустрічі Головного Отамана УНР Симона Петлюри з Головою Польської держави Маршалком Юзефом Пілсудським. Як розповіли бердичівляни, зустріч очільників Української та Польської держав відбулася на станції «Бердичів» 5 травня 1920 року, під час якої вони домовилися про спільну боротьбу зі спільним ворогом – росією. Не дивно, що минуло ціле століття, а ворог залишається тим самим.
«Немає незалежної Польщі без незалежної України і – навпаки», – переконаний заступник Президента Ченстохови Ришард Стефаняк. Сьогодні, зазначив, Україна боронить не лише власну свободу, а й свободу усієї Європи, тому, запевнив, польський народ стоятиме із нею пліч-о-пліч до Перемоги.
Заключним етапом культурної програми стала традиційна щорічна урочистість у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Бердичівської, де знаходиться Її чудотворна ікона. Цьогоріч – 267-а річниця від Дня першої коронації, а гасло святкувань: «Мати Милосердя, заступайся за Україну».
Хочемо подякувати за своєрідну екскурсію шляхами культурної, історичної та духовної спадщини міста Бердичів. Черговий візит до міста-побратима став чудовою нагодою для зміцнення зв’язків співпраці та обміну культурним досвідом.